באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון השתתפה בתרגיל אזורי לבדיקת מוכנות העורף

קרית טבעון השתתפה בתרגיל אזורי לבדיקת מוכנות העורף

מועצת קרית טבעון השתתפה השבוע בתרגיל של פיקוד העורף לבדיקת מוכנות תושבי אזור מפרץ חיפה באירוע חירום.

בחמ”ל המועצה התכנסו: מנכ”ל המועצה יאיר אודם, קב”ט המועצה אלי זיו, מהנדס המועצה מריוס ראפ, מנהל אגף התפעול אבי וולמרק, אחראית פניות ציבור ענת גלעדי, מנהלת משאבי אנוש אודליה אדרי, מנהל מחסנים אלי שרירא, מנהל תברואה וגינון אמוץ זרטל, עובדים ומתנדבים בקהילה.

מוכנותמפיקוד העורף השתתפו – רס”ן (מילואים) יאיר שמעון מפקד היקל”ר (יחידת קישור לרשות המקומית) רס”ן יונתן כהן – סגנו, סגן דורון כהן – קצין התנהגות אוכלוסייה ועוד שלושה חיילים מהפיקוד. מתאגיד המים “מעיינות העמקים” התייצבו יהודה סיסו מנכ”ל התאגיד ואלי מדו מנהל התפעול, כמו כן השתתף מפקד נקודת המשטרה בטבעון פקד דודי ניסני.
במסגרת התרגיל ועל פי הנחיות שהתקבלו מפיקוד העורף תרגלו מנהלי המכלולים במשך מספר שעות תרחישים שהוזרמו לחמ”ל. בין השאר הוצג תרחיש בו הקריה חוותה מתקפת טילים ונפגע בית מגורים ביישוב. במהלך התרגיל נערך פיקוד העורף בשיתוף צוות המועצה והמתנדבים להתמודדות עם מרכיבי האירוע.
כמו כן, וכחלק מהתרגיל, תאגיד המים פתח עמדה לחלוקת מים במגרש החניה של בית ספר התיכון אורט גרינברג. פליירים חולקו בעוד מועד לעדכון התושבים על חלוקת המים ברחובות הסמוכים {שרת, כצנלסון וגורדון} ובבתים בהם מתגוררת אוכלוסייה מבוגרת מתנדבים וחיילים מפיקוד העורף הביאו המים לפתח ביתם. מנכ”ל תאגיד המים יהודה ממן ציין כי באתר האינטרנט של תאגיד “מעיינות העמקים” ניתן למצוא את מפת כל נקודות חלוקת המים בקרית טבעון בשעת חירום, ומומלץ לתושבים להכירה.
בסיום התרגיל הדגיש רס”ן יאיר שמעון את חשיבות התרגול, הוא שיבח את מוכנות המועצה לחירום ואת עבודת המכלולים. “שיתוף הפעולה בין הצוותים והנכונות של עובדי הרשות לתרגל וללמוד על הפערים היא מאד משמעותית לקראת אירוע אמיתי אם חלילה יתרחש. בנוסף, חשוב להבהיר לתושבים כי עליהם לבחון כיצד הם נערכים במרחב הפרטי כולל תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, ציוד וכדומה. כל אדם צריך לבחון האם הוא מוכן וערוך למצבי חירום”.
קב”ט המועצה אלי זיו הודה למשתתפים שלקחו חלק בתרגיל ואמר: “מטרת התרגול היא לשפר את הקיים ובמקביל לבחון את הפערים, ואני שמח לגלות שאצלנו במועצה רמת המוכנות היא גבוהה מאד. חשוב להמשיך בתרגולים ובהשתתפות המנהלים, המתנדבים וכל גורמים הפועלים בשעת חירום כדי שבעת הצורך נגיע מוכנים”.
תושבים המעוניינים להתנדב בשעת חירום מוזמנים לפנות למחלקת ביטחון במועצה המקומית בטלפון 9539279. הדרכה והנחיה מובטחים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter