באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הקרב על החינוך

קרית טבעון: הקרב על החינוך

מאות מפגינים ביום שישי האחרון מול משרדי המועצה תחת הסיסמה: “מערכת החינוך קורסת, מצילים את החינוך בקרייה”. יו”ר ועד ההיגוי בבית ספר רימונים: ” אנחנו מקבלים חינוך ציבורי שהולך ודועך”

מאות מתושבי קריית טבעון, ביניהם הורים לתלמידי החינוך היסודי והעל יסודי, תלמידי תיכון ועוד הפגינו ביום ו’, ה- 23/5/14 מול בניין המועצה המקומית, במחאה על הפגיעה המתמשכת באיכות החינוך ביישוב. המפגינים קראו לראש המועצה למנוע את הקיצוץ הצפוי בתקציב החינוך ולמצוא את התקציבים הנדרשים בכדי למנף את מערכת החינוך למקומה הראוי. את ההפגנה יזמו במשותף ועדי ההורים בבתי הספר, שציינו “זוהי יריית הפתיחה במאבק להצלת החינוך בקריית טבעון”.

קיצוץ בחינוך
מפגינים מול המועצה. צילום: גל שטייגמן

בשבועות האחרונים הולכת וגוברת התסיסה סביב נושא החינוך בקריית טבעון והשבוע היא הגיעה לשיא בהפגנה של מאות תושבים, שהתקיימה בצל הידיעות על קיצוצים המתוכננים בתקציב החינוך, המאיימים לפגוע בהסעות התלמידים, להביא לסגירת מרכז הלמידה הציבורי ולהגדיל עוד יותר את הצפיפות הגבוהה בכיתות, מא’ עד י”ב.

יו”ר ועד ההיגוי בבית ספר רימונים ומיוזמי ההפגנה ,תמי שטייגמן,: “הובטח לנו חינוך ציבורי שיעמוד בחזית ובמקום זה אנחנו מקבלים חינוך ציבורי שהולך ודועך. הכיתות, לאורך כל מסלול הלימודים, עמוסות וצפופות, הסעות התלמידים עומדות תחת איום ביטול ומרכז הלמידה נמצא בסכנת סגירה בשל קיצוץ התקציב. החינוך פה מתפורר. במקום לצמוח ולהגיע להישגים לימודיים וחינוכיים, הוא מאבד תלמידים ודועך. ההפגנה היום הייתה רק האמירה הראשונית שפותחת את המאבק אליו אנו יוצאים לדרך מאוחדים ועם מטרות משותפות ככוח אחד קהילתי – המאבק להצלת החינוך בטבעון”.

שירלי אברג’יל, שהייתה אף הוא בין מארגני ההפגנה אמרה: “לא ייתכן שיישוב שבו יש למעלה מאלף תלמידים לא ייספק מענה חינוכי ברמה הולמת לכל אחד ואחד מתלמידים. בכל שנה מחדש מונפת חרב הקיצוצים מעל ראשה של מערכת החינוך בקריה ואיכות החינוך הולכת ומתדרדרת. לתלמידים שלנו מגיע חינוך איכותי, חינוך עם עתיד ולעתיד. מערכת החינוך של טבעון הייתה, לאורך שנים ארוכות, אבן שואבת לתלמידים וכיום רבים מתושבי המקום מחפשים לילדיהם פתרונות מחוץ ליישוב”.

מבדיקת נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2011 עולה כי קריית טבעון ממוקמת במקום ה- 115 בארץ בהיקף ההשקעה העירונית השנתית לתלמיד, עם סכום העומד על 3,940 ₪, לעומת ממוצע השקעה עירונית שנתית ארצי, העומד על 4,197 ₪.

לאחרונה התכנסו ועדות ההיגוי של בתי ספר השונים והחליטו על הקמת ועד הורים יישובי, שיהווה גוף מאוחד שייצג את כלל ההורים במועצה ויפעל לקידום איכות החינוך. וועד ההורים היישובי עתיד, בין יתר תפקידיו,  להוביל את המשך המאבק. לצפייה בסרטון וידאו של ההפגנה: IMG_2156

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter