באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: המועצה תצטרף לדרישה להפחתת זיהום האוויר

קרית טבעון: המועצה תצטרף לדרישה להפחתת זיהום האוויר

ראש המועצה, דוד אריאלי יצרף את קולו למכתבם של ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ וראש המועצה האזורית זבולון הדורש מוועדת המשנה לעררים לחייב את המפעלים לעמוד בערכי היעד ולא בערכי הסביבה המחמירים פחות.

בתיאום מקרי עם הפרסומים על תחלואת ילדים בסרטן באזור מפרץ חיפה, קיבלה מועצת קרית טבעון את הצעתה של חברת המועצה, נאוה סבר, לפיה תצטרף המועצה לדרישתן של רשויות האזור להוריד את רמת זיהום האוויר באמצעות חיוב המפעלים לעמוד בערכי היעד המחמירים יותר מערכי הסביבה בהם הם נאלצים לעמוד כיום.

כזכור   אתר YCOM פירסם בידיעה בלעדית, בחודש שעבר כי ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ וראש המועצה האזורית זבולון פנו אל וועדת המשנה לעררים בדרישה כי כחלק מאישור הגדלת מתחם בז”ן במפרץ ופיתוח מתחם קרקעות הצפון יחויבו המפעלים לעמוד בערכי היעד של זיהום אוויר וכי ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי לא הצטרף למכתב זה.

חברת המועצה, נאוה סבר כתבה בהצעתה לסדר: “המועצה המקומית טבעון לא הגישה ערר רשמי כנגד תכנית קרקעות הצפון, ובחרה שלא לשלוח מכתב דרישות לפני קיום הדיון בערר ב 24.3.15, למרות פניה אישית שלי בנושא לראש המועצה.

זיהום אוויר
דודי אריאלי, ישלח מכתב.

בהמשך להתנגדות שהוגשה על ידי טבעון לתכנית הרחבת בז”ן, ישלח ראש המועצה ליו”ר ועדת המשנה לעררים מכתב דרישה, בו יציג בשם המועצה ותושבי קרית טבעון דרישות דומות לאלו שהועלו במכתב ראשי עירית חיפה, קרית אתא והמועצה האזורית זבולון:

“לכלול הוראות מחמירות וקפדניות בנושא איכות הסביבה, מים, אויר, בטחון בטיחות, בריאות הציבור ומזעור סכנות מחומרים מסוכנים. בנושא איכות אויר יש לשמור בקפדנות על העיקרון של צמצום זיהום אויר במפרץ חיפה תוך שמירה על ערכי היעד באזורי המגורים ובריאות הציבור”.

מכתב דרישות זה, יחזק וישלים את הערר שהוגש על ידי המועצה להרחבת בתי הזיקוק, ויתרום למאבק על הפחתת הסיכונים הסביבתיים, שיפור איכות האויר, ובריאות התושבים במפרץ חיפה בכלל ובטבעון בפרט”.

ראש המועצה, דוד אריאלי קיבל את הצעתה של סבר: “העברתי את הפניה הראשונית של נאוה למהנדס המועצה וסברתי שהמכתב לא מאוד משמעותי משום שממילא יש התייחסות מאוד ברורה של הוועדה המחוזית ובמיוחד של המשרד להגנת הסביבה. הדרישות הללו קיימות כדרישות מאוד מחמירות אבל אין לי סיבה לסרב כך שאקבל את ההצעה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter