באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: המועצה תדון בחינוך האנתרופוסופי

קרית טבעון: המועצה תדון בחינוך האנתרופוסופי

יחסי המגמה האנתרופוסופית ובית הספר התיכון ‘אורט גרינברג’ עלו על שרטון ובקרית טבעון שוקלים כיצד להמשיך הלאה. בקואליציה ובאופוזיציה מסכימים שצריך לאפשר לתלמידים ללמוד בטבעון לכן נקבעה ישיבת מועצה מיוחדת שתדון בנושא.

מועצת קרית טבעון החליטה כי תדון בישיבה מיוחדת בבעיות החינוך האנתרופוסופי ביישוב וזאת לאחר שחבר המועצה, שמוליק שמחון, הציע לסייע לקהילה האנתרופוסופית להקים בית ספר תיכון נפרד שיהיה כפוף מנהלית למנהלת בית הספר התיכון ‘אורט גרינברג’ הצעתו של שמחון באה על רקע השמועות לפיהן יחסי המגמה האנתרופוסופית בתיכון עם בית הספר התיכון עצמו, עלו לאחרונה על שרטון וזאת לאחר ארבע שנים בלבד בהן קיימת מגמה זו בבית הספר.

המגמה האנתרופוסופית הוקמה לאחר שרבים מבוגרי בית הספר האנתרופוסופי היסודי ‘שקד’ הממוקם בקרית חרושת אינם רוצים ללמוד בבית הספר התיכון האנתרופוסופי שבקיבוץ הרדוף וזאת בשל מרחק הנסיעה הרב. במועצה החליטו ללכת לקראתם ולאפשר להם להמשיך ללמוד בישוב לאחר שהם מסיימים את בית הספר השמונה שנתי ולהתקבל לכיתה ט’ באורט גרינברג תוך שנפתחת עבורם מגמה יעודית. ההסדר עבד יפה מספר שנים אלא שלאחרונה נוצר קרע.

חינוך אנתרופוסופי
אריאלי, רבים מההורים הסתייגו מהתכנים של הרדוף.צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

חבר המועצה, שמוליק שמחון ” אני חושב שלא ניתן לערבב בין שני זרמי חינוך שונים לחלוטין תחת קורת גג אחת ולפי מה שהבנתי המגמה האנתרופוסופית לא תמשיך במתכונת הנוכחית. צריך לעזור להם למצוא מקום בתוך תחומי הישוב”

חבר המועצה, עמית אבני ” בחודשים האחרונים אני מקבל פניות משני הצדדים בנוגע לנושא הזה. לדעתי זה הנושא שהכי מעסיק כיום את תושבי טבעון בתחום החינוכי. אני חושב שצריך להיות דיון כזה אלא שצריך לזמן את כל הצדדים על מנת שיביעו את עמדתם”

ראש המועצה, דוד אריאלי “יש הגיון רב ושירותיות רבה יותר מבחינת התושבים שתלמידים הלומדים שמונה שנים בתוך הרשות ימשיכו ללמוד בה ולא יאלצו לנסוע כל בוקר 45 דקות. מצד שני, אין מקום לתיכון אנתרופוסופי נפרד. אנחנו בעולם של איגום משאבים ומדובר בבית ספר שיהיו בו לכל היותר 220 תלמידים כך שהסיכוי שהוא יחזיק את עצמו מבחינה כלכלית שואף לאפס. מלבד זאת, רבים מההורים הסתייגו מהתכנים של הרדוף ואינם רוצים הרדוף 2. אני לא בטוח שהשילוב כשל”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter