באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: המועצה לא תדרוש מהיועץ של ‘קפה לואיז’ להשיב את הכסף

קרית טבעון: המועצה לא תדרוש מהיועץ של ‘קפה לואיז’ להשיב את הכסף

שמוליק שמחון דורש כי המועצה תדרוש מהיועץ ששכרה לצורך בית הקפה הצמוד לאולם זוהר בשל ניגוד עניינים. אריאלי ” ליועץ מגיע פרס”

חבר מועצת קרית טבעון, שמוליק שמחון, דרש בישיבת המועצה שנערכה השבוע כי המועצה תודיע ליועץ שנשכר לצורך פתיחת בית קפה בסמוך לאולם זוהר כי עליו להחזיר את הכסף שקיבל מהמועצה. כזכור יצאה המועצה למכרז ראשון להפעלת בית קפה אך אף זכיין לא ניגש אליו לכן נשכר יועץ חיצוני . בסופו של דבר ניגשה רשת ‘קפה לואיז’ כמציע יחיד למכרז אך התברר כי היועץ שנשכר שותף אף הוא בבית הקפה. כמו כן התברר כי היועץ ממשיך להיות בעל עניין בבית הקפה בניגוד לתגובת מועצת טבעון – “הובא לידיעתנו כי היועץ חבר לזכיינים של ‘קפה לואיז’ בתום לב אבל בשיחה עם היועץ המשפטי והגזבר אשר תועדה הביע היועץ את הסכמתו להסתלקות מיידית מבית הקפה. “

שמחון “לדרוש את השבת הכסף”

שמחון ” יש כאן ניגוד עניינים לכאורה. האדם יעץ למועצה וגם לחברה שבה הוא שותף. אני חושב שהוא צריך להחזיר את 15 אלף השקלים שהוא קיבל מהמועצה, אלה כספי ציבור. היועץ הזה מרוויח פעמיים וזה לא תקין. מדובר בדבר חמור מאין כמוהו. המועצה השקיעה במקום 900 אלף ₪ והזכיין קיבל מקום חדש. אני מתכוון לפנות לכל הגורמים שצריך על מנת לעצור את ההתנהלות הזו. כנראה שצריך להגיע אל משרד הפנים והמשטרה”

ראש המועצה, דוד אריאלי ” אין בכוונת המועצה לדרוש את השבת הכספים שכן לא יכול להיות ספק שהיועץ ביצע את עבודתו בהתאם לחוזה ההתקשרות עימו באופן משובח. היועץ פעל באופן נמרץ להביא שוכרים פוטנציאלים רבים והשקיע זמן רב ומאמץ. התוצאה הסופית היא שמקום אשר היה מוזנח ומועד לתלונות רבות של תושבים ובעלי עסקים בגין הזנחה הפך לאחד המקומות הפעילים ועל כך אנחנו מברכים את היועץ. לדעתי מגיע לו פרס ולא ביקורת. אני בעצמי ניסיתי להביא לשם אנשים ואף אחד לא רצה להתקרב לשם בכלל”

היועץ המשפטי, עודד רומנו ” מדובר בטענת השבה. כשיש חוזה ביננו לבין הספק, הספק מתחייב לעשות משהו כנגד שכר. ברגע שהוא נתן את התמורה עבור מה שהוא התחייב לעשות אין שום סיבה לבטל את החוזה. על פי הנתונים שיש בידינו, רק לאחר ש’קפה לואיז’ זכו במכרז הם הציעו לו להכנס כשותף”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter