באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הלכו לנשיא

קרית טבעון: הלכו לנשיא

ארבעה תלמידים מאורט גרינברג קרית טבעון, שזכו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2015 הציגו בפני נשיא המדינה את עבודותיהם בהן אפליקציה מוסיקלית חדשנית ומערכת לוויסות לחץ בגבס רפואי .

כבוד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, נפגש השבוע עם 12 תלמידי תיכון, ביניהם 4 תלמידי אורט גרינברג מקרית טבעון.

 

התלמידים מאורט טבעון זכו להישגים מרשימים בתחרות של “מדענים ומפתחים צעירים” במוזיאון המדע בירושלים.

כפי שדווח בחדשות YCOM, בטי שמייב ומאי שושן זכו במקום השני עבור הפרויקט: מערכת לוויסות לחץ תוך גבסי. רועי גיל ונדב שליו זכו גם הם במקום השני עבור הפרויקט: “ImproApp – אפליקציה הממירה צלילים לתווים כתובים

התלמידים זכו לחוויה המרגשת לאחר שהצטיינו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2015 המנוהלת על ידי מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים.

בטי שמייב ומאי שושן יטוסו לארה”ב לייצג את ישראל בתחרות intel ISEF הבינלאומית, שתתקיים בפיטסבורג שבארה”ב בשבוע הבא.

רועי גיל ונדב שליו יטוסו לייצג את ישראל בתחרות “המדענים ומפתחים צעירים” הבינלאומית של האיחוד האירופי שתתקיים במילאנו, איטליה שתערך בחודש ספטמבר.

Intel ISEF
התלמידים הזוכים יחד עם כבוד הנשיא. צילום: מארק ניימן לע”מ

במפגש עם הנשיא הציגו התלמידים מאורט גרינברג קרית טבעון את הפרויקטים: תוכנה ImproApp שמתרגמת מוסיקה מנוגנת לתווים כתובים והפרויקט השני, מערכת המווסתת זרימת דם ולחץ בתוך גבס לצרכים רפואיים, דבר המאפשר שיטת גיבוס חדשה הכוללת שקית אוויר עם חיישן שתחליף את השכבה הרכה בגבס ותאפשר שליטה על רמת הלחץ בתוך הגבס בכל עת.

 

כבוד הנשיא,ראובן ריבלין, התרשם מהחדשנות והמחשבה המעמיקה של התלמידים וברך את הזוכים: “חוקרים צעירים המייצגים את כל גווניה של החברה הישראלית, הם עדות חיה לכך שהרוח האנושית המפעמת בלבו של המדע, חזקה מכל דעה קדומה, יציבה מכל מחלוקת פוליטית. המחקרים הנפלאים שלכם- החל מביטוייה של התרבות העברית המתחדשת ועד אפליקציית סיוע לחולי אלצהיימר, מעידים על תרומתכם למדעי האדם, אך גם על רגישותכם לרוח האדם. ההישגים אותם אנו מעלים על נס היום אינם ניצבים בחלל ריק. הישגים אלה הם בעלי ערך מוסף התורמים תרומה משמעותית לחברה בה אנו חיים”.
תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל היא תחרות לאומית, המיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים שעשו פרויקטים מחקריים בתחומי המדע השונים ופרויקטים טכנולוגיים הנדסיים.
מנהל בית הספר השש שנתי אִתי לוי: “אורט ישראל חרטה על דגלה להוביל. לקידום החינוך המדעי טכנולוגי. המגמה המדעית הנדסית הגיעה להישגים חסרי תקדים. יש לציין ש- 7 תלמידים מתוך 30 שזכו בתחרויות הארציות של המדען הצעיר ומתוך מאות מתחרים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, נמנים על תלמידי המגמה שלנו.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter