באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הלוואה על תנאי

קרית טבעון: הלוואה על תנאי

משרד הפנים טרם אישר הלוואה בסך 2.2 מליון ₪ שהחליטה המועצה לקחת באפריל האחרון לצורך בניית אגף חדש לבית הספר שקד. דוברת המועצה: ” הלוואה מתוכננת להילקח בשנת 2014, ובהתאם לכך התקציב יכלול גם את פירעון ההלוואה”.

ההלוואה שהחליטה לקחת המועצה המקומית קרית טבעון לצורך בניית האגף החדש של בית הספר האנתרופוסופי ‘שקד’ טרם אושרה על ידי משרד הפנים. ההלוואה בסך 2.2 מליון ₪ שאמורה להילקח ל-15 שנים דרושה על מנת לגשר על הפער בין הסכום אותו הקצה משרד החינוך העומד על 4.5 מליון ₪ לבין עלות הבניה העומדת על כ- 7.8 מליון ₪ כש 750 אלף ₪ אמורים להילקח מקרנות הפיתוח של המועצה.

בית ספר אנתרופוסופי
הדמיה של האגף החדש בשקד. קרדיט: “אב אדריכלות נוף” בשיתוף “AP סטודיו”

על פי החוק מחויב משרד הפנים לאשר כל הלוואה שלוקחת רשות מקומית ובמועצה טוענים כי ההלוואה טרם אושרה מסיבות טכניות. יש לציין כי מצד אחד יתרת המלוות שהמועצה רשאית לקחת היא עדיין גדולה אך מין הצד שני יש לזכור כי בשנים האחרונות לקחה המועצה מספר הלוואות גדולות כמו לדוגמה ההלוואה לצורך בניית הקאנטרי. כמו כן, שוקלים במועצה לקחת הלוואה נוספת וזאת בשל מצבה הכלכלי הגרוע.

בית ספר שקד הינו בית ספר אנתרופוסופי על אזורי אשר הוקם במהלך שנות התשעים כאשר 65% מתלמידיו הם תושבי טבעון והשאר הינם תושבי הישובים הקרובים. בית הספר נבנה על פי הקונספט הישן של כיתות א-ח ולא על פי המודל של חטיבות הביניים כאשר היתה כיתה אחת בכל שכבת גיל . ברבות השנים גדלו מספר הכיתות בכל שכבה וכיום יש שתי כיתות בשכבות א-ד אך לבית הספר אין מספיק כיתות ולכן הוא החל להשתמש בחללים שלא נועדו לכיתות דבר הפוגע באיכות הלימודים.

מהמועצה המקומית קרית טבעון נמסר בתגובה: “תקציב שנת 2013 אושר בטרם הגיעה הרשאה התקציבית ממשרד החינוך, לכן החזר הלוואה בגין שיפוץ בית ספר שקד לא תוקצב באותה שנת תקציב. משרד הפנים דרש, כתנאי מקדים לאישור הבקשה, לתקצב בתקציב אותה שנה  את החזרי ההלוואה. אי לכך, בשנת 2013 אושר תב”ר (תקציב בלתי רגיל) בהיקף מצומצם ללא צורך בלקיחת הלוואה. הלוואה מתוכננת להילקח בשנת 2014, ובהתאם לכך התקציב יכלול גם את פירעון ההלוואה. התב”ר יגדל בהתאם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter