באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: החל שיפוצו של גן גיגי

קרית טבעון: החל שיפוצו של גן גיגי

שיפוצו של גן גיגי שבקרית חרושת בעלות של כ-400 אלף ₪ החל השבוע ובכך תסתיים תקופה ארוכה אשר כללה מסעות לחצים של התושבים לשיפוץ הגן. העבודות צפויות להמשך שלושה חודשים. 

גן גיגי
קרית חרושת. צילום: רונן צומר.

סאגת שיפוצו של גן גיגי עומדת בפני סיום לאחר שהשבוע החלו העבודות לחידוש ושיפור הגן.  השיפוץ בגן המשחקים, שהוקם לפני כשלושים שנה, הינו במסגרת תקציב שהתקבל ממפעל הפיס, לשיפוץ גני המשחקים בקרית טבעון.  על פי התכנית, הגן יעבור מהפך משמעותי: המתקן הקיים יטופל ויצבע מחדש, יתווספו מתקני משחק חדשים לילדים צעירים, מגלשות ייחודיות, מתקני שמע, רשת טיפוס ויותקן משטח חיפוי עשוי גומי. כול המתקנים עונים לדרישות ולתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי. כמו כן, תבוצע סלילה של שבילי ביטון בתוספת משחק רצפה, בו  איורים של חיות משק וחיות אחרות. תוקם  גבעת גומי מלאכותית, יותקנו ספסלי עץ מודרניים וספסל בטון ארוך בתוספת מושבי עץ מעוצבים.
את גן המשחקים המחודש תכנן משרד אדריכלים מילר-בלום המתמחה בבניה ירוקה ואדריכלות בת קיימה והינו המשרד אשר תכנן גם את שיפוץ ‘גן המייסדים’ במרכז קרית טבעון. אנטולי מדווינסקי מנהל פרויקטים במועצה הסביר שהושקעה מחשבה רבה בעיצוב ובבחירת המתקנים תוך התחשבות בטופוגרפיה הייחודית של האזור בו ממוקם הגן. כמו כן, בפרויקט זה התקיים הליך של שיתוף הציבור במסגרתו תושבים הביעו צרכים ורצונות שבאו לידי ביטוי בתכנון. העבודות צפויות להסתיים, בעוד כשלושה חודשים ועלות הפרויקט הינה כ-400 אלף ₪.

יש לציין כי  הגן קיבל את שמו, “גן גיגי” לזכרו של  טוראי יעקב גיגי ז”ל ששרת בחיל השריון ונפל במלחמת העצמאות, ביום כ”ט באייר תש”ח, 7.6.1948. בניו של יעקב גיגי ז”ל, מנחם ואבינועם, שניהם גרים בקרית חרושת.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter