באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הורי התלמידים יקבלו דו”ח כספי שנתי

קרית טבעון: הורי התלמידים יקבלו דו”ח כספי שנתי

המועצה קיבלה את ההצעה לסדר של חבר המועצה שמוליק שמחון לפיה הורי תלמידים יקבלו דיווח על השימוש בפועל בכספי תשלומי ההורים. שמחון ” ההורים משלמים כספים ואף אחד לא יודע לאן הכסף הולך”

מועצת קרית טבעון החליטה לקבל את הצעתו של חבר המועצה שמוליק שמחון ולחייב מוסדות חינוך להוציא להורי התלמידים דו”ח שנתי אשר יפרט את סך ההכנסות מתשלומי ההורים כנגד ההוצאות. על פי הצעתו של שמחון, ניתן יהיה להעביר כספים מסעיף ‘מרוויח’ לסעיף ‘מפסיד’ אך הדבר יעשה בשקיפות מול ההורים ובמקרה של עודפים בסוף השנה, יוחזרו הכספים העודפים להורים. ראש המועצה, דוד אריאלי התנגד בתחילה להצעה ובשלב מסוים בדיון אף הציע לדחות את ההכרעה לישיבה הבאה

ההורים יקבלו דו"ח שנתי
שמוליק שמחון ” אף אחד לא יודע לאן הכסף הולך”

אך נאלץ להסכים להצעה לאחר שנתקל בחזית כמעט אחידה שכללה גם חברי קואליציה כמו דוד חורש ואבי בן יוסף. נושא תשלומי ההורים במוסדות החינוך הינו נושא כאוב, לא רק בקרית טבעון אלא בכל הארץ. תשלומים אלה יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה כאשר ההורים אינם יודעים אם הכספים אכן הוצאו למטרות שלשמן הם שולמו.

שמחון ” אם הכספים יוצאים לפעילויות זה בסדר גמור אבל הבעיה שלי היא המחסור בשקיפות. ההורים משלמים כספים ואף אחד לא יודע לאן הכסף הולך. ביקשו ממני כהורה לשלם 800 ₪ על כיתת נחשון ואמרו שיעשו פעילויות כאלה ואחרות. בסופו של דבר התבצעו רק חלק מאוד קטן מהפעילויות הללו ורק אחרי שהתערבתי ודרשתי מראש המועצה, ממנכ”ל המועצה וממנהלת בית הספר, בדקו והחזירו כסף להורים והתופעה רק הולכת ומחמירה ככל שגיל התלמיד עולה”

חבר המועצה, דוד חורש המשמש כמנהל בית ספר ” חובתם של ועדי ההורים והמנהלים להגיש את הפירוט הזה, ההורים לא צריכים לבקש ”

חבר המועצה , אבי בן יוסף ” לא כל הורה הולך לבדוק ואם יש מצב שבו כספים לא הוצאו וצריך להחזיר אותם להורים, מדוע צריכים לרוץ אחרי המערכת. המערכת צריכה לדעת שאם נשאר לה עודף, הכספים צריכים להיות מוחזרים להורים אם יש צורך בכך, ואם לא אז ליידע את ההורים שיש החזר על מנת שהם יחליטו מה לעשות בו כי זה כסף שלהם”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter