באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: האי הטבעוני

קרית טבעון: האי הטבעוני

אי מלאכותי יוקם במתחם חוות החיות שבקרית חרושת וישמש כמלונית ובה 24 יחידות אירוח. כחלק מהפרויקט יסלל רחוב ויצמן וישודרג הגשר המחבר את קרית חרושת לכביש 70. מהנדס המועצה: “אנחנו תומכים בתכנית”

תושבי קרית חרושת צפויים למחזה לא רגיל בחורפים הקרובים: אי שיוקם על הקישון. האי שיהיה למעשה הגבהה של פני הקרקע יוקם על שטח של שני דונם בחוות החיות, כך הוחלט בישיבת הועדה המקומית לתכנון ובנייה של קרית טבעון. האי למעשה יהווה הגבהה של פני השטח על מנת להמנע מהצפת המלונית אשר אמורה לקום עליו וניתן יהיה לצפות בו מוקף מים רק בארועי שטפון המתרחשים בדרך כלל אחת לחורף.

חוות החיות
קרית חרושת, יזכו למחזה יוצא דופן. צילום: רונן צומר.

המלונית המתוכננת תכלול 24 יחידות ארוח על שטח שיוגבה לגובה של 1.20 מטרים מעל לפני הקרקע שיתפרסו כאמור על פני שני דונמים. אלא שהגבהת השטח תגרום לכך שההצפה בשטחים שיוותרו נמוכים תהיה קשה יותר ולכן יוקמו שני מעברים אירים בשדות הסמוכים אשר אמורים לעזור בניקוז המים. בנוסף התחייבו מתכנני הפרויקט לטפל בגשר המוליך אל כביש 70 דרך תחנת הדלק וזאת מבלי לסגור אותו גם בזמן העבודות. בנוסף דורשת המועצה כי במסגרת הפרויקט יסלל רחוב ויצמן.

יוזמי הפרויקט כבר פנו אל רשות נחל הקישון ורשות ניקוז ונחלים קישון וקבלו הערות על התכנית. אחת הדרישות של רשות הנחל הינה לקבל לידיו רצועת אדמה הצמודה לנחל עצמו על מנת שתשמש להמשכו של שביל נחל הקישון שכבר מגיע עד מעיין אלרואי, השטח ישמש את הציבור כשפ”פ (שטח פרטי פתוח).

מהנדס המועצה, מריוס ראפ: “מכיוון שמדובר בפרויקט יוצא דופן נעשה דיון מקדים בועדה במחוזית. הועדה המחוזית רואה את הפרויקט באופן חיובי מתוך הבנה שהוא צמוד נחל. באופן כללי אנחנו תומכים בתכנית אבל מצד שני יש כמה הערות שנתנו עליה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter