באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: דורשים וועדת חקירה

קרית טבעון: דורשים וועדת חקירה

חבר וועדת איכות הסביבה של קרית טבעון, חנן זיסו דורש להקים וועדת חקירה חוץ פרלמנטרית לבדיקת המחדלים בנוגע לזיהום האוויר באזור מפרץ חיפה. בנוסף דורש חנן זיסו את קיומה של ישיבת מועצה שמחוץ למניין בנושא, עריכת תסקיר בריאותי מקיף ועדכני והקפאת התכניות להרחבת המפעלים.

חדשות YCOM: בעקבות דוח משרד הבריאות הקושר בין תחלואה בסרטן באזור מפרץ חיפה, בעיקר בקרב ילדים, לזיהום אוויר, מסר חבר ועדת איכות הסביבה של מועצת קרית טבעון חנן זיסו כי הוא דורש את הקמתה של וועדת חקירה חוץ פרלמנטרית שתחקור את המחדלים שמתרחשים באזור ואת מי שמאפשר אותם. כמו כן דורש זיסו לעכב את שלוש התוכניות הגדולות של הרחבת בתי הזיקוק, הקמת הנמל הפרטי ופרויקט קרקעות הצפון . לטענתו הוועדה שתתכנס השבוע תצטרף למאבק של הארגונים הסביבתיים ותממן ותארגן הסעות מסודרות מטבעון להפגנות שיתקיימו בימים הקרובים .

זיהום אוויר
חנן זיסו, דורש וועדת חקירה. צילום: יח”צ

חבר המועצה חנן זיסו מסר כי “אנו נירתם למאבק למען ילדינו בכל הכוח ולא ניתן למצב הזה להימשך בצורה כזו . פניתי ביחד עם ראש סיעתי, שמוליק שמחון, אל המועצה בדרישה לקיים דיון דחוף במליאה בדרכים לפעול בנושא באופן מיידי וללא דיחוי .

כמו כן אנו דורשים לפעול להוצאת החומרים הנפיצים לאלתר ממפרץ חיפה. ובשלב השני להכריז על מפרץ חיפה כעל אזור מוכה זיהום, לערוך סקר בריאות עדכני, להרחיב את אמצעי הניטור ולהוציא תכנית רב-שנתית עם יעדים להורדת התחלואה”.

עוד הוסיף זיסו בקשר לנסיגת משרד הבריאות מהקביעה כי יש קשר בין זיהום אוויר לסרטן בקרב ילדים: “משרד הבריאות נסוג מהודעתו על הקשר בין תחלואת ילדים מסרטן לבין זיהום במפרץ חיפה. המשרד לא נסוג מהקשר בין תחלואת ילדים בשאר המחלות, או מחלות מבוגרים בכלל בהם סרטן ריאות, שד ולימפה, מחלות לב ונשימה. שלל מחקרים מצביעים על קשר, בין השאר של משרד הבריאות עצמו, ואסור להתעלם מכך! צר לי על הזיג-זג של משרד הבריאות”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter