באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: בניין בן 6 קומות בכצנלסון

קרית טבעון: בניין בן 6 קומות בכצנלסון

אושרה בניית מבנה בן 6 קומות ברחוב כצנלסון 13 בקרית טבעון וזאת לאחר כמעט שנתיים של הליכים, עררים ודיון ציבורי קשה בנוגע לצביון הישוב. המועצה מחויבת להגיש תכנית כללית לחיזוק שאר המבנים ברחוב.

ועדת הערר של מחוז חיפה דחתה ביום חמישי האחרון את הערר שהוגש כנגד הרחבת המבנה ברחוב כצנלסון 13 בישוב במסגרת תמ”א 38. כזכור בתחילה הוגשה תכנית לפיה יוקמו במקום 7 קומות אלא שהלחץ הציבורי גרם למועצה וליזם לשנות את התכניות ולבנות עוד יחידות דיור לרוחב במקום לגובה. עם זאת לא ברור עדיין אם החלטה זו הינה סוף פסוק שכן לתושבי הבתים הסמוכים לכצנלסון 13 שמורה הזכות לעתור אל בית המשפט ולכתב YCOM נודע כי כמה מהם כבר ערכו התייעצויות משפטיות בנושא.

תמ"א 38
עמוד הבניין בכצנלסון 13

למרות ההחלטה החיובית מבחינת המועצה היא  לא יצאה מועדת הערר פטורה בלא כלום. הועדה חייבה את המועצה להגיש תכנית כללית להרחבת כל שאר הבתים ברחוב כתנאי להרחבת המבנה בכצנלסון 13. כזכור לא חסכה הועדה מילים קשות מהמועצה בערר הקודם. כמו כן לא ברור כיצד יתמודדו בטבעון עם בעיות התחבורה והתשתיות ברחוב אם וכאשר יחליטו גם דיירי המבנים האחרים להצטרף לפרויקט שכן קיימת חוות דעת של מהנדס תחבורה הקובעת כי במצב כזה יהפכו הפקקים ברחוב לבלתי נסבלים.

מין הצד השני נמצאים דיירי הבניין עצמו אשר חיים במבנה לא בטיחותי אשר לא יעמוד ברעידת אדמה משמעותית ובכך יסכן את יושביו. העמודים בבניין מתפוררים, הברזלים שהוצבו בעמודים חשופים לגמרי וחלקם אף נמצאים מחוץ לבטון עצמו שמצידו נמצא בשלבי התפוררות. באחד העמודים נמצא גם קן נמלים אשר קבע את ביתו בתוך העמוד עצמו, דבר המעיד על מצבו הרעוע. העמודים עצמם דקים להפליא וברור כי אינם עומדים בתקנים המחמירים הקיימים כיום. בנוסף לכך קיים סדק עמוק במה שנראה לעין הבלתי מקצועית כקורת תמך של הבניין ואילו בדירות עצמן ניתן לראות את הברזלים החשופים בתקרות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter