באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: בלי שיטור קהילתי

קרית טבעון: בלי שיטור קהילתי

החל מסוף החודש תבוטל ניידת השיטור הקהילתי הפועלת בקרית טבעון ומסייעת לעבודת המשטרה ביישוב. דוברת המועצה: ” אחריות לביטחון האישי בקרית טבעון היא אך ורק של משטרת ישראל והיא זו שצריכה לספק פתרונות ולא הרשות המקומית”.

מועצת קריית טבעון עומדת לסיים את תפקידה של ניידת השיטור הקהילתי של היישוב, כך נודע לכתב YCOM. רוב תושבי הקריה עדיין אינם מודעים לנושא אך אלה שכן מודעים זועמים קשות על המועצה וטוענים כי היא מסתכלת על הנושא דרך החור של הגרוש. תושב שכונת רמת טבעון היה מאוד נחרץ בדעתו: “אנחנו סובלים בצורה קשה מפשיעה ביישוב, יש כאן המון פריצות לבתים ולרכבים. יש בקריה רחובות שממש מפחיד להסתובב בהם ואני לא מבין את ההגיון שבביטול הניידת”

שיטור קהילתי
בלי שיטור קהילתי. צילום: Ori

יש לציין כי על פי אתר השיטור הקהילתי, תפקידי השיטור הקהילתי הנם לתת מענה ושרותי משטרה לאוכלוסייה, להקל על העומס בתחנה לגבות תלונות ולטפל בסכסוכים, ובעיות פשיעה להכווין את האזרח ולקיים מודלים ופעולות מניעה לדוגמה בבתי ספר, ובמתנ”סים. למרות שעקב שימוש של מפקדי התחנות בשוטרי השיטור הקהילתי לבעיות פשיעה נדחקה פעילות המניעה והסברה בבתי הספר הצידה ועל פי האתר, המגמה היא להרחיב פריסת השיטור הקהילתי ככל שניתן בהתחשב בגורמי כוח אדם בתחנה.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן: ” עלות הניידת הקהילתית היא כ-450 אלף ₪ בשנה. מכיוון שמדובר בניידת שאין לה סמכויות שיטור, הרי שתפקידה מצטמצם לאלמנטים שהם הרתעתיים בעיקר. הניידת מסייעת רבות לפעילות הביטחון בקרית טבעון ואולם בנסיבות הקיימות ולאור התחייבות מפקד תחנת זבולון להפעלת ניידת משטרתית קבועה מתחילת פברואר 2015, הרי שאין טעם להותיר ניידת בעלות כל כך גבוהה, שאין לה כאמור סמכויות שיטור. יש לתת את הדעת כי אחריות לביטחון האישי בקרית טבעון היא אך ורק של משטרת ישראל והיא זו שצריכה לספק פתרונות ולא הרשות המקומית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter