באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: בלי ראונד אפ

קרית טבעון: בלי ראונד אפ

בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות, החליטה מועצת קרית טבעון להפסיק את השימוש בקוטל העשבים ראונד אפ בקרבת מוסדות חינוך. אך תמשיך להשתמש בו ברחבי היישוב.

חדשות YCOM: מועצת קרית טבעון חדלה להשתמש בתכשיר קוטל העשבים ראונד אפ בקרבת מוסדות חינוך וזאת בשל המלצת משרד הבריאות, כך נודע בישיבת המליאה שנערכה השבוע. עם זאת תמשיך המועצה להשתמש בתכשיר שלא בקרבת מוסדות חינוך וזאת למרות אזהרת ארגון הבריאות העולמי.

ראונד אפ
שרה גרינצווייג, בעקבות ארגון הבריאות העולמי

לדברי חברת המועצה שרה גרינצווייג שהגישה את השאילתא בנושא, הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן השייכת לארגון הבריאות העולמי, קבעה לפני כחודש כי קוטל העשבים ראונד אפ הינו מסרטן סביר בבני אדם. כשעוד לפני כן היה ידוע לפי נתוני מחקר בארצות הברית כי שימוש בראונד אפ, גורם לעליה בתחלואה במחלות נוירולוגיות, לכשל בתפקוד איברים פנימיים, לפעילות לקויה של בלוטת התריס ועוד. וזאת מכיוון שחלה ירידה ביצירת אנרגיה בתאי הגוף.

שרה גרינצווייג: “משרד הבריאות מסר כי ייבחנו ויישקלו הצעדים הרגולטורים בישראל כגון מגבלות שימוש והוספת אזהרה לגבי חומר מסרטן בתווית וזאת לאור הסיווג החדש של ראונד אפ. עיריית כפר סבא והמועצה האזורית חוף הכרמל כבר הפסיקו כל שימוש בראונד אפ בחודש שעבר”

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם אמר בנושא: “בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי, המליץ משרד הבריאות לא לרסס בראונד אפ בקרבת מוסדות חינוך והמועצה המקומית קרית טבעון אימצה את ההמלצה והנחתה את עובדי מחלקת הגינון בהתאם. טרם יצאה המלצה בנוגע למקומות שאינם בקרבת מוסדות חינוך לפיה יש הגבלה בשימוש בראונד אפ, לכן בשלב זה ולאור כמות השטחים הפתוחים שישנם בקרית טבעון ממשיכה  מחלקת הגינון לפעות כרגיל וזאת עד לקבלת הנחיות אחרות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter