באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: בלי פיצולים

קרית טבעון: בלי פיצולים

המועצה לא תפצל כיתות נוספות ולא תמשיך להשתתף בעלות ההכיתות שכבר פוצלו בבתי הספר היסודיים אך מאפשרת לתלמידים מעבר בין בתי ספר על מנת ליצור כיתות פחות צפופות.

מנהל מחלקת החינוך של המועצה, יאיר אודם הודיע לחברי המועצה כי כל כיתות אלף שייפתחו בשנת הלימודים הקרובה בקריה יהיו כתות תקניות ולא יהיה צורך לפצל כתות. על פי אודם יפתחו שלוש כיתות אלף בבית הספר קרית עמל, שתי כתות בבית הספר רימונים, שתי כתות בנרקיסים ושתי כתות בבית הספר האנתרופוסופי שקד. בנוגע לכתות הגבוהות יותר ציין אודם כי בפגישה משולשת בינו לבין ראש המועצה, דוד אריאלי ומנהלת המחוז של משרד החינוך, רחל מתוקי, הצליח אריאלי לשכנע את מתוקי לאפשר את המשך הפעילות של הכתות הקטנות והלא תקניות עד לכיתה וו, דבר שיאפשר לתלמידים לסיים את בית הספר היסודי מבלי לעבור זעזועים של מעברי כיתה.

רחל מתוקי
בית ספר קרית עמל, מפסיקים לפצל.

כזכור איפשר משרד החינוך למועצה להמשיך את פיצול הכיתות הקיימות עד לסיום בית הספר היסודי בכיתה ו’. מדובר בשלוש כיתות לא תקניות הקיימות ביישוב: כיתה א’ בבית ספר ‘רימונים’, בשכבה זו יש שלוש כיתות בהן לומדים 69 תלמידים. כך שאם יעשה איחוד, יהיו בכיתות 34-35 תלמידים. בשכבת אלף של בית ספר קרית עמל יש גם כן כיתה לא תקנית, בשכבה יש שלוש כיתות ו-74 תלמידים. ובשכבה ד’ של בית ספר קרית עמל יש שלוש כיתות ו-72 תלמידים. יש לציין כי כיתות לא תקניות אינן מוכרות על ידי משרד החינוך והמחנכות בהן אינן מקבלות את שכרן ממשרד החינוך אלא מהרשות המקומית כשבמקרה של טבעון הדבר נעשה דרך המתנ”ס.

אודם: “אנחנו לא זקוקים לפיצולים בעיקר בגלל המנהלת שמאפשרת העברת ילדים בין בתי הספר כשכל העברות נעשו בהסכמה או בשכנוע. היתה לי פגישה עם הורי התלמידים של בית הספר רימונים והם אמרו לי שהם לא מוכנים לשלם עבור פיצול ואי אפשר לפצל ללא השתתפות הורים. לכן הצעתי לכל מי שרוצה לעבור לבית ספר נרקיסים שבו יש רק 20 תלמידים בכיתה ומשרד החינוך משתתף בעלות ההסעות”

ראש המועצה, דוד אריאלי התייחס לעובדה שהורי התלמידים נדרשים לשלם 100% מעלות הפיצול לאחר שהמועצה השתתפה במימון בשנים הקודמות על פי הסכם שהיה לה עם ההורים: “אנחנו לא יכולים לבצע את ההוצאה הזו לאחר שמשרד החינוך נכנס לעמדה כל כך פורמלית בהיבט הזה. קיבלנו אישור לבצע את הפעילות אבל לא בהכרח את ההוצאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter