באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: הולכים אל הלא נודע

קרית טבעון: הולכים אל הלא נודע

לקראת הבחירות המקומיות הממשמשות  ובאות מביא לכם אתר YCOM סיכום קדנציה בכל הישובים באזור. כיצד התנהלו ישיבות המליאה, מי חבר למי ומי התנגד למי, נזכיר נקודות ציון משמעותיות מחמש השנים האחרונות ונקנח בתחזית לבחירות.

בשנת 2008 בחרו תושבי קרית טבעון לתת את אמונם בדוד אריאלי ובחרו אותו בסיבוב הראשון כשבדרך הוא מביס את ראש המועצה המכהן, אלון נבות. היה זה אקורד הסיום לחצי קדנציה סוערת שהתאפיינה בישיבות מליאה סוערות. בתחילת הקדנציה של אריאלי הוא נהנה מקואליציה רחבה שכללה תשעה מתוך אחד עשר חברי המליאה כשרק סיעת ‘לטובת טבעון’ בראשות שלמה מושיץ נשארת באופוזיציה וגם היא הינה מהווה אופוזיציה לוחמנית במיוחד. לאחר כשלוש שנים של התנהלות שקטה נטשו סיעות מרצ, קרית טבעון 1 וטבעונים את הקואליציה כמעט יחדיו והותירו את אריאלי בקואליציית מיעט לתקופה קצרה עד שדווקא סיעת ‘לטובת טבעון’ חברה לקואליציה ואפשרה לו רוב דחוק. מרגע זה החלו ישיבות המליאה להפוך ליותר ויותר סוערות כששמוליק שמחון ונאוה סבר מובילים את ההתנגדות לאריאלי.

התנהלות הישיבות

בחלקה הראשון של הקדנציה היו ישיבות המליאה רגועות ואפילו משעממות. הקהל שנהג להגיע לישיבות הלך והתמעט והקהל שכן הגיע נאבק לא פעם ברצון להרדם. לאחר התפרקות הקואליציה החלו הישיבות להפוך לסוערות יותר ויותר כשלעתים אף הצליחו חברי האופוזיציה להוציא את אריאלי משלוותו.

דודי אריאלי
דוד אריאלי, עבר שנתיים סוערות. צילום: יח”צ

ציוני דרך

אם צריך לציין נושא אחד שליווה את המועצה לאורך כל הקדנציה הרי שאין ספק כי מדובר בכביש 77. מדובר בנושא שכל תושבי הקריה מסכימים עליו ועבודת ההתנגדות שנעשתה על ידי מטה המאבק בראשותו של עו”ד ישראל הרפז היתה מרשימה ביותר. גם התגייסותם של התושבים למאבק לא הותירה ספק באשר לדעתם על הכביש.

נושאים בוערים

מלבד כביש 77 עלו על סדר היום בקרית טבעון לא מעט נושאים אחרים שטלטלו את התושבים. מגמת ההתחרדות בקריה הביאה למפגן כח חילוני של כמאתיים איש באולם זוהר, קידומה של שכונת שער טבעון גרמה גם להתנגדות עזה בקרב התושבים וכך גם החלת תמ”א 38 בכצנלסון 13.בתווך טענו תושבי קרית חרושת לקיפוח מתמשך ופעילותה של האופוזיציה הצליחה לחשוף את סקרי הסיכונים שנעשו לחוות המיכלים.

כיבוד בישיבות

בקרית טבעון לא מאמינים בשינויים והכיבוד היה פחות או יותר זהה לאורך כל חמש השנים האחרונות: פירות, שתיה קרה וחמה וקצת נשנושים

תחזית

נפגש בעוד חודש לסיבוב שני.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter