באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אריאלי ניצח עם 64% מהקולות

קרית טבעון: אריאלי ניצח עם 64% מהקולות

תושבי קרית טבעון מתעוררים אל בוקר חדש-ישן לאחר שבחרו להשאיר את ראש המועצה, דוד אריאלי בתפקידו לחמש שנים נוספות. אריאלי הצליח לגרום לבוחריו לצאת מהבתים ואחוז ההצבעה כמעט ולא ירד יחסית לסיבוב הראשון. 

דודי אריאלי
דודי אריאלי, ניצח ברוב מוחץ. צילום: יח״צ

לאחר סיבוב ראשון מותח במיוחד שבו כמעט ועבר את רף 40 האחוזים שהיו מקנים לו נצחון בסיבוב הראשון, ניצח ראש המועצה המכהן בקרית טבעון, דוד אריאלי את יריבו אלון נבות בפער מרשים. אריאלי פתח פער מרשים כבר בקלפי הראשונה ומאותו רגע לא עמדה ההובלה שלו בספק ולו לרגע כשבסופה של הספירה הוא זוכה ברוב מוחץ של 64%.

אחוזי ההצבעה בבחירות עמדו על 48% לעומת 51% בסיבוב הראשון. שמירה על אחוז הצבעה גבוה יחסית היה המפתח העיקרי לנצחון של אריאלי כפי שנכתב בטור הדעה של כתב YCOM, יומיים לפני הבחירות. לעומת זאת, לא הצליח נבות לעמוד במפתח שלו לנצחון שהיה משיכת קולותיהם של המצביעים שתמכו במועמדים שנשרו לאחר הסיבוב הראשון. לאחר ספירת כל הקולות התברר כי נבות קיבל רק 600 קולות יותר מבסיבוב הראשון ואילו אריאלי קיבל 1,100 קולות יותר מבסיבוב הראשון כשלפחות חלק מהם מיוחסים לתמיכתו של שמוליק שמחון.

ביום שאחרי יצטרך אריאלי לעסוק במלאכת הרכבת הקואליציה שתהיה לא פשוטה. יש לו אמנם חמישה חברי מליאה בסיעה, אליהם יצטרף בודאי גם דוד חורש מהמפד”ל אך נראה כי גם אמנון אשל וגם שמוליק שמחון לא ימהרו להכנס לקואליציה כאשר סיעתו של אלון נבות כבר הודיעה כי תשב באופוזיציה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter