באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אריאלי מתכוון להעלות את הארנונה

קרית טבעון: אריאלי מתכוון להעלות את הארנונה

ראש המועצה דוד אריאלי מתכוון להביא לאישור המליאה העלאה בתעריף הארנונה. אריאלי: “תקציב 2014 יעמוד בסימן התייעלות, ניאלץ לעדכן את הארנונה באחוזים בודדים כדי לשמור על רמת השירותים הגבוהה הנדרשת ביישוב הייחודי שלנו”

בישיבת הנהלת המועצה המקומית שנערכה השבוע הוחלט להביא למליאה את אישור העלאת הארנונה. לכתב YCOM נודע כי בכוונת המועצה להעלות את הארנונה ב 7.5% אם כי ספק אם יהיה רוב למהלך שכן בשלב זה נמצא אריאלי בקואליציית מיעוט. במהלך הישיבה הציג גזבר המועצה, זאב זימל, את עיקרי התקציב וצו הארנונה שיובאו לדיון בשבועות הקרובים בפני מליאת המועצה. כידוע משרד הפנים מחייב את העלאת הארנונה בכל הרשויות המקומיות בישראל לפי נוסחת חישוב הלוקחת בחשבון את עליית המדד ועליית השכר במגזר הציבורי אלא שבטבעון רוצים להעלות את הארנונה באחוזים נוספים.

קרית טבעון
דודי אריאלי, רוצה להעלות ארנונה. צילום: יח״צ

זימל: “הארנונה בטבעון לא עלתה מזה שבע שנים (מעבר לנוסחה של משרד הפנים) ואינה משקפת את צרכי היישוב המתפתח. בשל התבגרות האוכלוסייה ביישוב מוענקות הנחות של כ- 6 מיליון ₪ בארנונה ביישוב, חינוך חינם לגילאי 3-4 בו נושאת המועצה מחייב אותה בהשקעה נוספת , ייקור המע”מ ותעריפי החשמל (תאורת החשמל התייקרה השנה ב – 300,000 ₪) , אובדן הכנסה ממכירת מים, ייקור דלקים, הסכמי שכר המחייבים ועוד”.

קרית טבעון הינה רשות איתנה הזוכה לשבחים ממשרד הפנים על היקף ההלוואות המצומצם שהיא נוטלת ובחמש הנים האחרונות עלה הישוב לשיא של גביית ארנונה בסך של 97% גביית ארנונה.

לדברי ראש המועצה דוד אריאלי, המועצה ערכה תכנית התייעלות רחבת היקף וצמצמה בשורה ארוכה של הוצאות, העמיקה את הגבייה, חסכה בכל תחום אפשרי ובשנה האחרונה אף מדדה מחדש מוסדות שונים ועדכנה הגבייה תוך שהיא גובה תוספות ארנונה בגין שטחים שנוספו ולא חויבו.

אריאלי: “ביישוב הכפרי שלנו עלויות תפעול גבוהות התלויות בהתייקרויות במשק. כך למשל פינוי הגזם בטבעון גדול יותר מכל פינוי הגזם של נהריה  (בטבעון מפנים 600 טון בחודש של גזם ואשפה), בעוד בקריות לכל רב קומות שני פחים גדולים, אצלנו לכל בית פח משלו, עמוד תאורה בפתח כל בית, הפריסה הגיאוגרפית של היישוב ותנאי השטח מחייבים אותנו לפריסה וניוד, לכל זה ישנה עלות.  עלינו להתאים באופן מידי את ההכנסות ולהמשיך להעניק שירותים ברמה גבוהה כיאה ליישוב”.

“הנושא יובא לדיון” הדגיש אריאלי, “ואני מאמין שחברי המליאה, שהנתונים יובאו בפניהם, ייטו כתף ויצביעו בעד, כדי שנוכל להמשיך בתהליך ההבראה הכלכלית של היישוב ושדרוגו . אני מקווה שעד לישיבת התקציב תוקם קואליציה רחבה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול