באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אריאלי לא חתם

קרית טבעון: אריאלי לא חתם

חברי מועצה מהקואליציה והאופוזיציה, מבקרים את החלטתו של ראש המועצה, דוד אריאלי, שלא לחתום על פניית ראשי הרשויות אל וועדת המשנה לעררים, על מנת להציב רף איכות אוויר גבוה יותר למפעלים. דוברת המועצה: “הצגנו את הדברים בדרך נכונה יותר בוועדת הערר בירושלים”.

בקורת חריפה על ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי בשל העובדה שלא הצטרף לפנייתם של מספר ראשי רשויות ,אל וועדת המשנה לעררים, על מנת להחמיר את הדרישות מהמפעלים המזהמים באזור. הבקורת מושמעת בשלב זה שלא לייחוס ובחדרי חדרים אך לפחות שלושה חברי מועצה מהקואליציה טוענים כי מהבחינה הציבורית הדבר לא נראה טוב. אחד מחברי המועצה הללו אמר השבוע לאתר YCOM: “לא ייתכן שראש רשות של יישוב שכל כך סובל מזיהום אוויר והנושא כל כך מדאיג את תושביו, לא יחתום על מסמך כזה. זה פשוט נראה לא טוב”.

דודי אריאלי, לא חתם על המסמך.
דודי אריאלי, לא חתם על המסמך.

על המסמך חתומים ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ וראש המועצה האזורית זבולון פנו אל וועדת המשנה לעררים בדרישה כי כחלק מאישור הגדלת מתחם בז”ן במפרץ ופיתוח מתחם קרקעות הצפון יחויבו המפעלים לעמוד בערכי היעד של זיהום האוויר ולא בערכי הסביבה הפחות מחמירים כפי שנהוג כיום. הדרישה לעמידה בערכי היעד התקבלה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אך עררים על החלטתה הוגשו הן על ידי ארגונים ירוקים ותושבים מין הצד האחר והן על ידי המפעלים מין הצד השני.

בין השאר נכתב במכתב: “בכל האמור בנושא איכות האוויר, יש לשמור בקפדנות על העקרון של צמצום זיהום האוויר באזור מפרץ חיפה, תוך שמירה על ערכי היעד באזורי מגורים ובריאות הציבור”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “מועצת קרית טבעון הציגה את הדברים בדרך נכונה יותר ובאמצעות הופעה של מהנדס המועצה  מריוס ראפ בוועדת הערר בירושלים. במסגרת הוועדה עמד המהנדס על הדברים האמורים לעיל. נדגיש כי זו הפעם השנייה שמהנדס המועצה נשלח על ידי ראש המועצה דוד אריאלי, על מנת לחדד את הדגשים בנושא זה. אנו נפקח על הנושא באופן יותר אינטנסיבי בשלב הנפקת ההיתרים”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter