באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: אנחת רווחה במועצה

קרית טבעון: אנחת רווחה במועצה

עובדים ומנהלים במועצה הגיעו אל מטהו של דוד אריאלי מייד עם סגירת הקלפיות וזאת למרות הנחיות היועץ המשפטי המחייבות עובדי מועצה לשמור על תדמית נייטרלית. דוברת המועצה “ בשום אופן או דרך לא הייתי פעילה במטה

במהלך מערכת הבחירות השמיעו חלק מהמועמדים טענות על כך שעובדי המועצה מתגייסים לטובתו של ראש המועצה, דוד אריאלי. אלא שאמירות אלה היו כלליות ביותר ובאו ללא כל תימוך או הוכחה ולכן לא קבלו התייחסות עד לשבוע שעבר כאשר התקיים הסיבוב השני בבחירות לראשות המועצה.

דודי אריאלי
דוברת המועצה, הגיעה לאחר סגירת הקלפיות.

חבר המועצה, שמוליק שמחון אשר תמך באריאלי בסיבוב השני טוען כי הגיע למטה הבחירות של אריאלי בסביבות 23:30 וראה שם רבים מעובדי ומנהלי המועצה. שמחון: ” אני מסכים שזה מריח לא טוב. אבל אם הם הגיעו למטה לאחר סגירת הקלפיות, הם לא עברו על החוק. הייתי מרגיש יותר נוח אם הם לא היו נמצאים שם בכלל”

גורם נוסף שהגיע אל מטהו של אריאלי כחצי שעה לאחר סגירת הקלפיות טוען כי דוברת המועצה עדנה פרידמן נראתה במקום ואף נשמעה אומרת כי עתה לאחר שהפסיד בבחירות, יפרוש המתמודד אלון נבות בתוך חודש.

יש לציין כי על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה ” הלכה פסוקה היא כי על עובד הציבור, ובכלל זאת על עובד הרשות המקומית, לשמור בעיני הציבור על תדמית נייטרלית, שאינה משועבדת להשקפה פוליטית מוגדרת. המסגרת הנורמטיבית החלה על עובדי ציבור מחייבת להיזהר בפני מעורבות בעניינים. פוליטיים ולנהוג בהתאם למגבלות בעניין פעילות פוליטית של עובד הציבור”.

היועץ המשפטי מסתמך בדבריו גם על מסקנות דו”ח הועדה לחקר עקרונות וסטנדרטים להתנהגותם של נושאי תפקידים ציבוריים בראשותו של השופט ברנזון לפיו ” על עובד הציבור להימנע מפעילות פוליטית או ציבורית העשויה לפגוע או להראות כפוגעת בכושרו להעמיד את אינטרס הכלל מעל לאינטרס מפלגתי או בכושרו למלא את תפקידיו ללא משוא פנים. במיוחד מצווה עובד ציבור הממלא תפקידים בכירים להימנע מלהיות פעיל פעילות פוליטית בולטת”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה כי ” אכן הגעתי למתחם המטה בשעה 22:45. בשום אופן או דרך לא הייתי פעילה במטה. לידיעתך, זמן סגירת הקלפיות היה 22:00″.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter