באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קסם התרבות של מועצה אזורית מגידו

קסם התרבות של מועצה אזורית מגידו

מחלקת התרבות של מועצה אזורית מגידו  בשיתוף  עם האופרה הישראלית העלו במרכז תרבות מגידו  את היצירהחליל הקסםשל וולפגנג אמדאוס מוצארט, בתרגומו הנפלא של אהוד מנור  .
החוויה האומנותית המרהיבה הוצגה במשך שלושה ימים בפני  תושבים , תלמדי בתי הספר ,ידידי ועובדי המועצה.
נתי וירבה מנהל התרבות במגידו: ” אצלנו ב מ.א. מגידו התרבות היא הלב הפועם של הקהילה. במחלקת התרבות מנסים כל בוקר להיות יצירתיים ככל האפשר, לשאוב השראה מהמקום, מהזמן ומהאנשים הנפלאים שיש פה. אנו שואפים ליצור שגרת פעילות דינאמית, מתחדשת מרגשת ומעוררת מחשבה
להפקה המרשימה קדמה הכנה אינטנסיבית בת מספר חודשים . המופע הוצג על ידי צוות מקצועי מטעם האופרה בשילוב כישרונות מקומיים הפעילים בגופי האומנות של המועצה .
הופיעו 230 משתתפים ביניהם מקהלת מגידו, מקהלת רמות מנשה, תזמורת כלי פריטה הר ועמק, להקת המחול התימני מגידו, אולפן למחול מגידו, אנסמבל קולי מגידו, תזמורת הנוער הייצוגית מגידו, מרכז המוזיקה מגידו והשחקנית מיטל בן חמו  גרברז מקיבוץ רמות מנשה .
איציק חולבסקי,  ראש המועצה: “מועצה אזורית מגידו זכתה לשיתוף פעולה ייחודי עם האופרה הישראלית וזכינו  לאירוע תרבותי מדהים.  תודה רבה לאופרה הישראלית  על ההזדמנות, על הרצינות, על שיתוף הפעולה ועל ההשקעה הרבה בהובלת הפרויקט המרשים הזה. תודה גדולה ומיוחדת לשרת התרבות והספורט, חכ מירי רגב, למשרד התרבות ולאגף תרבות וקהילה על התמיכה בפרויקט זה וברבים אחרים, המאפשרים לנו לקיים פעולות תרבותיות מגוונות ולחשוף את התושבים לעולמות תרבותיים שונים.”
וקצת מהתגובות החמות שקיבלנו:
ואוווווו כל כך נהנתי,היה נפלא! יוצא מן הכלל!!
תמשיך להוביל עשייה קהילתית שיתופית ויצירתית!
שאפו לך ולכולכם!!!”
אין לי מילים. הפקה מלאת השקעה. כמה אומץ נדרש להקמת מופע שכזה. אני רק חושב על ההתארגנות מאחורי הקלעים ואני כבר מתכווץ…:-)
מעבר לעבודה האמנותית, יש כאן עבודה חינוכית וגם קהילתית יוצאת מן הכלל.”
הייתה הפקה יפיפייה, מרגש לראות את הכוחות הרבים והמגוונים של המועצה משתלבים ליצירה קסומה. המון תודות על ההשקעה והתמיכה. אמא שלי בת ה90 כמעט.. . לא הצליחה להירדם מרוב אושר.  לצפות בנכדתה בת ה15 וחתנה בן ה70 יחד על אותה במה, אכן חוויה מרגשת. תודה

צילום: זיו ברק

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter