באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קטטה בבית הספר ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע

קטטה בבית הספר ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע

קטטה קשה בבית הספר של המועצה האזורית עמק יזרעאל בה לומדים גם תלמידים מרמת ישי. המעורבים הושעו ונחקרו במשטרה. משרד החינוך “אפס סובלנות לאלימות”

ביום שלישי התרחשה קטטה רבת משתתפים בבית הספר התיכון ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע. הרקע לקטטה הינו מתיחות הולכת וגוברת בין התלמידים מישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל לבין תלמידי רמת ישי עבורם משמש בית ספר זה כבית ספר קולט. התקרית החלה לאחר שנער מאחד מישבי המועצה האזורית הקניט נער מרמת ישי, חבריו של הנער מרמת ישי באו לעזרתו והפליאו מכותיהם בנער המקניט עד שתלמידים אחרים בסיוע מורים הפרידו בין הניצים. מנהל בית הספר השעה שמונה תלמידים מהלימודים באופן מיידי ועד להודעה חדשה ובמקביל הגיש תלונה במשטרה. המשטרה חקרה את שמונת הקטינים והם שוחררו לביתם. הנערים מיישובי המועצה לא הסתפקו בכך והחליטו לקיים הפגנה בה הם קוראים לסילוק מיידי של תלמידי רמת ישי מבית הספר אלא שהתערבותו הפדגוגית של צוות המורים מנעה את קיום ההפגנה.

הקטטה היא בבחינת כתובת שהיתה כתובה על הקיר. החלטת מועצת רמת ישי להפוך את בית הספר ‘עמקים-תבור’ לבית הספר הקולט הינה לא פופולארית בקרב התלמידים וכל תלמיד שיכול ללמוד בבית ספר אחר עושה זאת. כך רבים מתלמידי התיכון ברמת ישי לומדים ב’אורט גרינברג’ בטבעון ובבית הספר המקיף שבקיבוץ יגור. אל ‘עמקים-תבור’ מגיעים לרוב התלמידים החלשים יותר וכך נוצר פער וחיכוך בין התלמידים מיישובי עמק יזרעאל לתלמידים מרמת ישי.

קטטה בבית הספר 'עמקים-תבור'
בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך ,מירי דרוקר. הבטיח חינוך בראש סדר העדיפויות

דוברת המועצה האזורית עמק יזרעאל, דורון שחם ” ילדי רמת ישי הם חלק בלתי נפרד מקהילת תלמידי עמק יזרעאל, ובית הספר “עמקים תבור” במזרע הוא בית הספר הקולט אותם.  המועצה האזורית עמק יזרעאל מגנה כל גילוי אלימות באשר הוא, ובית הספר יגיב לכך בהתאם. נדגיש כי כל אירוע חריג בבית הספר מטופל על פי הכללים והנהלים של הנהלת בית הספר בהתאם להנחיות משרד החינוך.

דוברת מנהל החינוך ההתיישבותי במשרד החינוך, נתנאלה זמיר “משרד החינוך רואה בחומרה כל גילוי אלימות ומנהיג במוסדות החינוך מדיניות של ‘אפס סובלנות לאלימות’ אשר לתקרית, התלמידים המעורבים הושעו וזומנו עם הוריהם לשיחת בירור עם ההנהלה. בית הספר בשיתוף הפיקוח עורך בירור יסודי ויינקטו צעדים משמעתיים נוספים בהתאם לממצאים. במקביל, המורים ערכו פעילות הסברה חינוכית לכלל התלמידים שהוקדשה לנושא. זאת, בנוסף לפעילות הרציפה של בית הספר ליצירת אקלים חברתי חיובי ובטוח”.

חבר מועצת רמת ישי, גיא זקס “על אף שאני מגנה כל אלימות, התקרית האלימה בה היו מעורבים תלמידי היישוב היא ביטוי לקריסת מדיניות החינוך של ראש המועצה בן אליעזר אשר הבטיח לשים את החינוך בראש סדר העדיפויות “.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter