באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קואליציה של אופוזיציות יקנעם, טבעון ורמת ישי

קואליציה של אופוזיציות יקנעם, טבעון ורמת ישי

שיתוף פעולה נדיר בין חברי האופוזיציה של יקנעם, קרית טבעון ורמת ישי הקוראים במשותף לבטל לאלתר את משרת הדובר בתאגיד המים “מעיינות העמקים”. 

נציגי אופוזיציה משלושה יישובים – יקנעם עילית, קרית טבעון ורמת ישי – התאחדו השבוע בקריאה לביטול משרת הדובר של תאגיד המים “מעיינות העמקים”, המשותף לשלושת הרשויות, בה זכה דובר המועצה המקומית רמת ישי, נועם רגב. 

השבוע נודע כי דובר מועצת רמת ישי, נועם רגב, התמנה לדובר תאגיד המים המשותף ליקנעם, טבעון ורמת ישי, בעלות של כ-24,000 שקלים לשנה, בהליך של התמחרות וללא מכרז פומבי. יו”ר וועדת הביקורת בעיריית יקנעם וחבר המועצה צחי דקל: “התבצע כאן הליך לא תקין למשרה בלתי נחוצה על חשבון הציבור”. יו”ר סיעת “טבעונים”, חבר מועצת ק. טבעון שמואל שמחון: “זה בזבוז כספי ציבור וניגוד עניינים – חברי דירקטוריון לא ידעו שהוא גם דובר של רמת ישי”. יו”ר סיעת עתיד רמת ישי והגמלאים, גיא זקס: “איך קורה שמר רגב בפעם השנייה מתמנה לתפקיד על חשבון הציבור ללא מכרז תקין?!”

עוד נודע השבוע כי רגב, אשר מינויו לתפקיד הדובר ברמת ישי לפני למעלה משנה עורר בזמנו סערה לאחר שבתחילה מונה ללא מכרז, ובהמשך נערך מכרז ש”הכשיר” את מינויו וזאת ללא החלטה מתאימה של מליאת מועצת רמת ישי לצאת למכרז – זכה בתפקידו החדש בתאגיד המים ללא מכרז פומבי, אלא בהליך של התמחרות בו פנתה הנהלת התאגיד, הנשלטת על ידי ראשי הרשויות, למועמדים שונים לתפקיד הדובר. עלות שכירת שירותיו של מר רגב לתפקיד עומדת על כ-24,000 שקלים לשנה.

יו”ר האופוזיציה ויו”ר וועדת הביקורת בעיריית יקנעם, חבר המועצה צחי דקל, העומד בראש סיעת “צדק חברתי” בעיריית יקנעם, אמר השבוע: “מדובר בהליך לא תקין של מינוי אדם למשרה בלתי נחוצה בעליל, המשולמת מכספי הציבור של תושבי יקנעם.  אף אחד לא יודע מדוע בכלל צריך יחצ”ן לתאגיד מים. כיו”ר וועדת הביקורת של יקנעם, אני גם שואל מי  בכלל אמור לבקר את כל התנהלות התאגיד הזה ולמי מוסרים דין וחשבון? יש כאן תחושה שראשי הרשויות הופכים מינויים מעין אלה לכלי למינוי מקורבים וכל זאת על חשבון משלמי המיסים – תושבי יקנעם והסביבה”.

גם יו”ר סיעת “טבעונים” וסגן ראש המועצה לשעבר במועצת קרית טבעון, חבר המועצה שמואל שמחון, הוסיף: “יש לי ביקורת רבה על עצם הקמת תאגידי המים בכלל – התנגדתי לתאגידי המים מלכתחילה. כעת ראשי הרשויות מסתתרים מאחורי תאגידי המים ה’עצמאיים’ כביכול כל פעם שקורה בהם משהו שהם לא רוצים לקחת אחריות עליו.

“בעניין המינוי, ראשית, אין צורך בדובר לתאגיד המים; שנית, זהו בזבוז כספי ציבור; שלישית, יש כאן ניגוד עניינים מוחלט – אם יש אירוע מים גדול ברמת ישי, את מי מר רגב ידברר קודם, את התאגיד או את המועצה שלו? אם כבר בוחרים דובר, היה צריך לבחור מישהו עצמאי שאינו קשור באף אחת משלושת הרשויות. דירקטורים בתאגיד שדיברתי איתם לא ידעו שהוא גם הדובר של רמת ישי. כל ההליך כאן לא שקוף ולא תקין”.

יו”ר סיעת “עתיד רמת ישי והגמלאים”, חבר מועצת רמת ישי גיא זקס, אשר התנגד בזמנו גם למינויו של רגב לתפקיד הדובר בשכר של מועצת רמת ישי, אמר בתגובה: “אני קורא לבטל את המשרה המיותרת הזו לאלתר, אלו עוד אלפי שקלים על חשבון הציבור שמופנים למקומות הלא נכונים, עם כל הכבוד המקצועי שיש לי למר רגב. כפי שידידי חבר המועצה שמחון אמר, ניגוד העניינים כאן זועק לשמים, וגם חבר המועצה דקל מיקנעם צודק בקביעתו כי מדובר בהליך לא שקוף ולא תקין. איך קורה שבפעם השניה מר רגב זוכה במשרה על חשבון הציבור, ללא מכרז תקין?! לראשי הרשויות פתרונים”.

שלושת חברי המועצה סיכמו על שיתוף פעולה ביניהם על מנת לפעול לביטול משרת הדובר בתאגיד המים “מעיינות העמקים”, ובכוונתם לפנות לגורמים נוספים במשותף, כמו גם להעלות את הנושא כל אחד במליאת המועצה בה הוא חבר, כדי לדון בכך.

מעיריית יקנעם נמסר “השאילתא אמורה להיות מופנית לאגיד המים ולא אלינו”

ממועצת קרית טבעון נמסר כי “המועצה המקומית קרית טבעון רואה זאת בשלילה ומצפה כי הדבר יתוקן”.

למרות בקשתנו, נעם רגב לא העביר לנו את תגובתו, לא בשמו הפרטי, לא בשם מועצת רמת ישי, ולא בשם תאגיד המים. נשמח לשלב את התגובה אם וברגע שתועבר למערכת.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter