באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

‘קהילה תומכת’ ציינה 12 שנות פעילות לרווחת בני הגיל השלישי ביקנעם

‘קהילה תומכת’ ציינה 12 שנות פעילות לרווחת בני הגיל השלישי ביקנעם

השנה הורחב הפרויקט לראשונה גם לנכים ולניצולי שואה

כמיטב המסורת בחג החנוכה, ובערב מרגש ומצחיק במיוחד, חגגה “קהילה תומכת” בתיאטרון יקנעם 12 שנות עשייה מבורכת ופעילות עשירה לרווחת בנות ובני הקהילה.

הערב החל בלובי התיאטרון שם נהנו חברות וחברי הקהילה מכיבוד עשיר. בתיאטרון יקנעם התכבד ראש העיר, סימון אלפסי בהדלקת נר שלישי של חנוכה, והקהל שר עם לינוי באבא את “מעוז צור”. מנחת הטקס, מזל שמואל פתחה ואמרה שכ- 480 חברות וחברי הקהילה זוכים לסל שירותים רחב, והוסיפה שעל בסיס הקהילה הוקמה קבוצת “נעשה ונצליח” שחבריה מתנדבים במגוון תחומים בעיר. שמואל הודתה לראש העיר שמטפח ומחבק את הקהילה, ולסגנו רומן פרס על פעילותו הרבה למען הקהילה. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את חברות וחברי הקהילה ואת המשתתפים, ואמר שנס חנוכה ממשיך להתקיים גם בימים אלו, ואנו מתגברים ומנצחים את מבקשי רעתנו. רה”ע אמר שפרויקט קהילה תומכת הוא פרויקט מדהים. רה”ע סיפר על הפרויקטים שמובלים לטובת בני הגיל השלישי, ובהם הקמת כפר גמלאים “אחוזת יקנעם” על שטח של כ- 35 דונמים ליד בריכת השחייה בשכונת “נוף לכרמל”. רה”ע סיפר גם על מרכז לגמלאים שיקום מאחורי “ביג” לרווחת בני הגיל השלישי שייהנו בו מזמן פנאי איכותי. סגן רה”ע, רומן פרס אמר ששמה של קהילה תומכת הולך לפניה, והקהילה גדלה ופורחת. פרס ציין שהקהילה מצליחה בראש ובראשונה בזכות אותם אנשים שהאמינו ושמאמינים בה, ושהצטרפו אליה. פרס שיבח את קבוצת “נעשה ונצליח” שמתעדים את ותיקי יקנעם וציין שהתיעוד הזה הוא ההיסטוריה של יקנעם ומדינת ישראל. פרס סיפר  שהשנה הוקמה לראשונה קהילה תומכת לנכים בגילאי 18 ומעלה ויש כבר 25 אנשים שנהנים מסל שירותים רחב ומגוון. יו”ר העמותה לגיל הזהב, שוש גנני בירכה בשם העמותה ושיבחה את אב ואם הקהילה על מלאכת הקודש שהם עושים, וכולם יחד מגבירים את האור אצל חברות וחברי הקהילה.  אב הקהילה, דני באבא, ואם הקהילה אילנה אזימבייב הודו לחברות וחברי הקהילה ואמרו להם שהם נהנים להיות עבורם מסביב לשעון ושהם אוהבים אותם.

החלק האמנותי כלל מופע של הקומיקאית והזמרת, מיקי קם שבמשך למעלה משעה וחצי הצחיקה את הקהל בקטעי סטנד אפ ושירה, כולל קטעים מוקלטים.

“קהילה תומכת” הוקמה בשנת 2004 וכוללת כיום כ- 345 בתי אב וכ- 480 חברים. חברי הקהילה נהנים מסל שירותים רחב הכולל  שירות רפואי, לחצן מצוקה, תיקונים בבית ופעילות חברתית ענפה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“פרויקט קהילה תומכת הוא פרויקט נהדר, ואחד הפרויקטים המוצלחים ביישוב. כראש העיר חשוב לי מאוד לטפח את ילדי היישוב שיגדלו הכי טוב, וכן את בני הגיל השלישי שהם בנו את היסודות של העיר שלנו. אני מברך את רומן פרס על פועלו בתכנית. אני מודה לכל חברות וחברי הקהילה, לחנה מינס, ולכל מתנדבות ומתנדבי “נעשה ונצליח”. תודה גדולה לדני באבא ולאילנה אזימבייב שנותנים מעצמם עם כל הלב והנשמה למען הקהילה, ובזכותם הפרויקט זוכה להצלחה גדולה”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

“סיכמנו 12 שנים של עשייה ברוכה למען גמלאי יקנעם. קהילה תומכת הפכה לפרויקט הכי רחב בעיר למען האוכלוסייה היקרה הזאת והיא תמשיך לשגשג. האתגר הכי משמעותי, זה לא רק להגיע למספר של כ- 500 בתי אב, אלא לדעת להעניק להם שירותים ברמה הכי גבוה – וזה דני ו אילנה, יחד עם חברת שי ועמותה לגיל הזהב, יודעים לעשות בצורה יוצאת דופן”.

אב קהילה תומכת, ואם הקהילה: דני באבא ואילנה אזימבייב:

” לשרת את הקהילה התומכת ואת האוכלוסייה המבוגרת ביישוב זו זכות גדולה שניתנה לנו. אנו נרגשים לראות את האהבה של חברי הקהילה ויודעים שכולנו משפחה  אחת גדולה.

אני מודה לראש העיר סימון אלפסי, ולסגנו רומן רומן פרס על האמון ועל ההערכה ועל שהם מאמינים בנו. תודה לאשתי ולילדיי שעמלו והכינו את הכיבוד לאירוע, ולמסעדת D.N.A שתרמה חלק מהכיבוד ותומכת בחברי הקהילה במשך כל השנה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter