באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קבינט הדיור אישר את יוזמת משרד הבינוי והשיכון ועיריית יקנעם לבניית מתחם מועדף לדיור ביקנעם

קבינט הדיור אישר את יוזמת משרד הבינוי והשיכון ועיריית יקנעם לבניית מתחם מועדף לדיור ביקנעם

המתחם החדש יתוכנן ויוגש על ידי משרד הבינוי והשיכון ויכלול כ– 4000 יחידות דיור שיבנו על שטח של כ– 1500 דונמים באזור הדרומי של העירחלק מהמתחם יהיה בין פארק מבוא כרמל למושב אליקיםוחלק נוסף יהיה מדרום לעין העמק.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, שהודיע לאורך כל הדרך שיכבד כל החלטה של קבינט הדיור הלאומי בירך על ההחלטה ואמר שזוהי החלטה מוצדקת שבאה לאחר פשרה, ולאחר דיונים מקצועיים. רהע ציין שזו החלטה נכונה לאזור כולו ולצעירי העיר. רהע ציין בדבריו שבקבינט הדיור מובילים מדיניות לפתרונות דיור לזוגות צעירים ולמשפחות, והוסיף שההחלטה שהתקבלה טובה ליקנעם, לאזור ולעם ישראל. רהע הודה ליור הקבינט, שר האוצר משה כחלון, ולשר הבינוי והשיכון חכ יואב גלנט שהאמין בצורך של יקנעם להתפתח, והוביל את התכנית ביד רמה. רהע הודה ליור מטה הדיור הלאומי, זאב ביילסקי, לשר החקלאות, חכ אורי אריאל, ולכל חברי הקבינט. ראש העיר אמר שהמטרה בקידום התכנית היא להביא לבנייה חדשה לצד שמירה על הצביון של יקנעם ועל איכות החיים הגבוהה בעיר, ושהעיר תוכל להתפתח מבלי להכביד על הקיים. רהע הדגיש שזו תכנית שתבטיח את עתידה של יקנעם בעשורים הבאים.                           

המתחם החדש יתוכנן ויוגש על ידי משרד הבינוי והשיכון ויכלול כ– 4000 יחידות דיור שיבנו על שטח של כ– 1500 דונמים באזור הדרומי של העיר. חלק מהמתחם יהיה בין פארק מבוא כרמל למושב אליקים, וחלק נוסף יהיה מדרום לעין העמק. ההצעה שאושרה מהווה פשרה בין משרדי הבינוי והשיכון, החקלאות, וקבינט הדיור הלאומי. לקבלת ההחלטה קדמו דיונים מקצועיים. כפעול יוצא של ההחלטה יקדם משרד הבינוי והשיכון בותמל את התכנית שתכלול תמהיל דירות מגוון לצד שטחי תעסוקה, מוסדות ציבור, שטחים פתוחים ושימושים מעורבים. השכונה תשמור על אופי המגורים והסביבה הטבעית על ידי שימור ערוצי הנחלים ושילובם בפיתוח הנופי המשלב קטעי חקלאות וטבע עירוני. מערכת שבילי אופניים, שטחים ציבוריים פתוחים ושבילים להולכי רגל יחברו בין יקנעם לרובע החדש ויתחברו גם אל היישובים הכפריים שבסביבתה, כך שכל תושבי האזור יוכלו ליהנות ממשאבי הטבע הקיימים והתשתיות הציבוריות שייבנו. בהמשך לתכנית, תיבחן התחברות נוספת של העיר יקנעם לכביש 70 ולכביש 6 באזור מחלף עין תות על מנת להקל על מצוקת הכניסה והיציאה מהעיר.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל‘) יואב גלנט:

בשנים האחרונות מתמודדת מדינת ישראל עם משבר דיור המחייב פעולות נמרצות ומשמעותיות. נדבך מרכזי בהתמודדות עם משבר הדיור, הינו בהגדלת היצע יחידות הדיור. בשנת המאה למדינה, צפויה אוכלוסיית מדינת ישראל לחצות את רף ה– 15 מיליון אזרחים. משרד הבינוי והשיכון מתכנן ומפתח שכונות רבות במטרה לתת מענה ולספק פתרונות דיור ראויים בכל רחבי הארץ. הרחבתה של העיר יוקנעם הינה צורך חיוני לאזור ונשענת על אזורי תעסוקה וחינוך יציבים ומתפתחים. התכנית להרחבת העיר יקנעם עלית באה כתוצאה ממיצוי מלא של עתודות הקרקע בעיר מול הצורך והביקוש להתגורר בה. אחוז קטן משטחי המועצה האזורית מגידו יאפשר תוספת של כ-4,500 יחידות דיור ויביא להכפלת אוכלוסיית העיר יוקנעם עילית. כידוע, מספקת העיר יוקנעם שירותים אזוריים בתעסוקה, חינוך, תרבות, צרכנות ועוד לכל סביבתה ובכלל זה למוא״ז מגידו על מגוון יישוביה. מתכנני התכנית רגישים לצרכי המושבים אליקים ועין העמק ולפיתוחם העתידי ונעשה מאמץ מרבי בכדי לשמר שטחים פתוחים ושטחים חקלאיים במסגרת התכנית“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter