באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קבוצת הריצה של מתנ”ס יקנעם כבשה את מרתון טבריה

קבוצת הריצה של מתנ”ס יקנעם כבשה את מרתון טבריה

שרה רוטזייד הגיעה ראשונה בקטגוריית נשים 65-59

קבוצת הריצה “סופה בעמק” של מתנ”ס יקנעם התמודדה לראשונה במרתון טבריה והגיעה להישגים מצויינים במרתון שנחשב לאחד מהוותיקים בעולם. למרוץ התייצבו 8 רצים ורצות מתוך 13 החברים בקבוצה וסיימו אותו בהצלחה רבה.
“מרתון טבריה הבינלאומי” הוא מרוץ מרתון הנערך בכל שנה, משנת 1977 על ידי איגוד האתלטיקה בישראל ומהווה את אליפות ישראל בריצת מרתון. כיום, הוא הגדול והוותיק מבין שלושת מרוצי המרתון הנערכים בישראל וככזה מושך אליו רצים בינלאומיים מקניה, אתיופיה וארצות נוספות.

 

קבוצת “סופה בעמק” של המתנ”ס התמודדה על מסלול הריצה באורך של כ-42 ק”מ, המתחיל בטבריה, מקיף באופן חלקי את הכנרת, ממשיך צפונה עד עין גב, וחוזר, בכיוון ההפוך, באותה דרך עד לטבריה. מכיוון שהמרתון נערך על שפת הכנרת בגובה כ-200 מ’ מתחת לפני הים הוא נחשב גם למרתון הנמוך בעולם. יניב גבריאל, מאמן הריצה של הקבוצה, השתתף גם הוא במרתון כ”פייסר” של הקבוצה (מכתיב קצב”) –  אצן שתפקידו לרוץ בקצב מסוים על מנת להראות לאצנים אחרים בתחרות את הקצב הנדרש מהם לאורך כל המרתון.
שרה רוטזייד הגיעה למקום הראשון בקטגוריית נשים בגלאי 65-69 בזמן שיא של 5 שעות ו-3 דקות. מלבד שרה, את המתנ”ס ייצגו במרתון גם תומר בוחבוט, ירון וחגית ברלינסקי, שי ספיבק, לילך ברבי ומנחם ולדמן.
קבוצת הריצה התגבשה במתנ”ס יקנעם לפני כשנה וחצי, כחלק מראייה עירונית-קהילתית לקידום ואימוץ אורח חיים בריא ביקנעם. חברי הקבוצה זוכים להדרכה קבועה של מאמן הריצה יניב גבריאל, כשאחת ממטרותיה המוצהרות היתה להתמודד במרתון המפרך, אחרי שסיימה בהצלחה את מרתון ירושלים מוקדם יותר השנה.
הקבוצה שמורכבת מ-13 רצים תושבי יקנעם, עברה מספר רב של אימוני הכנה ולאורך החודשים האחרונים ואף התמודדה במספר מרוצים ארציים מתוך כוונה להיות אחת הקבוצות המובילות במרוץ. ואכן לאחר דחייה של יומיים, אור ליום ראשון, התייצבה הקבוצה על קו הזינוק בטבריה, מוכנים להתמודד באתגר הלא פשוט – שאותו סיימו בהצלחה כבירה. הקבוצה מתכנסת בימים שני, רביעי ושישי בשעה 6 בבוקר ברחבת הכניסה לשלוחת אלונים ואתם מוזמנים להצטרף ולהתחיל לרוץ יחד.
ח”כ לאה פדידה, יו”ר הנהלת המתנ”ס – “התברכנו בקבוצת ריצה מוכשרת שבנתה את יכולותיה לאורך השנה כולה – גם מבחינה מנטלית וכמובן מבחינת הכושר. קבוצת הריצה של המתנ”ס היא דוגמה לכוחה של קבוצה בתמיכה, בטבעה של השקעה, רוח התנדבות ורוחב לב. אני מברכת את שרה רוטזייד על ההישג הנפלא ואת קבוצת הריצה שלנו שלא מוותרת לעצמה ואני מאחלת שימשיכו לכבוש פסגות בריצות נוספות ולהביא כבוד גדול לעיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter