באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קבוצת הליכה של תושבי יקנעם

קבוצת הליכה של תושבי יקנעם

ביקנעם מאמינים באורח חיים בריא ובשיתוף העירייה ושירותי בריאות לאומית, יצאה לדרך קבוצת ההליכה היישובית שהוקמה על פי בקשתו ובעידודו של ראש העיר כחלק מפעילות לעידוד התושבים לספורט ואורח חיים בריא והכרזת שנת 2017 כשנת בריאות יישובית.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי שהשתתף בצעידה, בירך את הצועדות והצועדים ואמר להם שהליכה ואכילה נכונה הם המפתחות לבריאות. ראש העיר קרא לכל המשתתפים להפיץ את המסר ולעודד עוד חברים להצטרך לקבוצת ההליכה. ראש העיר סימון אלפסי הודה לשירותי בריאות לאומית על תרומתם לבריאות התושבים. מנהלת שירותי בריאות לאומית ביקנעם, אורית שפירא אמרה שאצלם בקופה מייחסים חשיבות רבה לפעילות למניעת מחלות, ולקידום אורח חיים בריא בנוסף ציינה שבקופה מגוון רחב של סדנאות. המנהלת אמרה שהיא שמחה על שיתוף הפעולה עם עיררית יקנעם. מנהל המחוז של הקופה, זיו ויסמונסקי שהגיע במיוחד לצעידה פרגן לראש העיר על פעילותו ואמר לו שהוא מכיר את יקנעם של שנות ה- 90 ומאז העיר עברה שינוי דרמטי לדבריו. מנהל המחוז אמר שסיסמת הקופה “לנו זה אכפת” היא אורח חיים.

באירוע הפתיחה השתתפו כ- 30 צועדות וצועדים שנהנו מהדרכתו המלאה של מאמן הכושר, אור שאקי שהקפיד כמובן גם על תרגילי חימום בהתחלה, והרפיה בסיום. הצועדים צעדו במשך למעלה משעה לאורך הרחובות אלונים וצאלים.

קבוצת ההליכה תתכנס כל שבוע ביום רביעי בשעה 19:30 לפעילות ספורטיבית שתתחיל ברחבת העירייה. ההשתתפות בחינם. קבוצת ההליכה הוקמה בעזרת מתאמת הבריאות העירונית, אבישג כהן, ובסיוע תכנית קידום בריאות של אשלים בג’וינט ישראל.

ראש העיר, מר סימון אלפסי אמר  “כראש עיר שמקדמת מדיניות אורח חיים בריא היה חשוב לי לבוא ולהראות לתושבים כמה הנושא הזה חשוב ומשמעותי. כולי תקווה שתושבים רבים יבואו ביחד עם הילדים וינצלו את הפעילות הייחודית הזאת לטובת הבריאות שלהם. אנו נמשיך לפעול לעידוד אורח החיים הבריא במוסדות החינוך ובקהילה. אני מודה לאבישג על פעילותה הרבה  ולשירותי בריאות לאומית על שיתופי הפעולה, ומי ייתן ורק נהיה בריאים”.

מנהלת סניף שירותי בריאות לאומית סניף יקנעם, הגב’ אורית שפירא אמרה “כמנהלת המרכז הרפואי ותושבת העיר  אני מברכת את ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי על היזמה לפתוח קבוצת הליכה עירונית, ולעידוד פעילות גופנית בקרב התושבים. כיום קופת חולים זה כבר לא מה שהיה פעם, לאומית שירותי בריאות זה קודם כל קידום בריאות ומניעה באמצעות סדנאות בריאות, העלאת מודעות לבדיקות תקופתיות וכמובן פעילות גופנית. אני שמחה להוביל את הפרויקט ביחד עם קבוצת משתתפי הסדנה שלנו בהנחיה של הדיאטנית הקלינית שבע גולדברג ומאמן הכושר אור שאקי, וקוראת לתושבים להצטרף לקבוצת הליכה ולסדנאות קידום בריאות שלנו שפתוחים לכל התושבים”.

מדריך הקבוצה, מאמן הכושר אור שאקי אמר  “אני כמאמן וכאדם שחווה שינוי במהלך החיים מבחינת כושר, בריאות והרגלים, יכול להעיד שהכל מתחיל בהבנה שהגוף שלנו מושפע מכל צעד והחלטה שלנו בחיים. אם כל אחד מאיתנו יבין שבאמצעות מרכיבים של כושר ותזונה וכמה שינויים בהרגלים אנו יכולים לייצר את ה”טופ” של עצמנו בין אם זה מבחינת בריאות ובעיקר מבחינת הרגשה, שם בדיוק בנקודה הזאת יתחיל השינוי.  איני מאמין בקיצוניות ודיאטות אלא בשיקול דעת והתמדה. כל פעילות גופנית היא מבורכת!  מתחילים בקטן ומצליחים בענק . שיהיה לנו המון בהצלחה עם התוכנית המבורכת של ראש העיר סימון אלפסי”.

  • תרגילי חימום (קרדיט: דוברות המועצה)
  • תרגילי חימום (קרדיט: דוברות המועצה)

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter