באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פרסום ראשון: נתוני גיוס גבוהים ברחבי העמק

פרסום ראשון: נתוני גיוס גבוהים ברחבי העמק

יקנעם התברגה למקום העשירי והמכובד בנתוני הגיוס במגזר העירוני. המועצה האזורית עמק יזרעאל במקום השני במגזר ההתיישבותי , מגידו במקום ה-12.

היום התפרסמו נתוני הגיוס לצה”ל על פי בתי ספר ולעיר יקנעם נכונה הפתעה נעימה כאשר בית הספר התיכון ‘אורט אלון’ התברג במקום העשירי בארץ בנתוני גיוס מבין העיריות והמועצות המקומיות. במדד הקרביות מצבה של יקנעם קצת פחות טוב והיא ‘רק’ במקום ה-22.

ברשימת מדד הקרביות של המועצות האזוריות, נמצאת המועצה האזורית עמק יזרעאל במקום השני ובמקום ה-12 המועצה האזורית מגידו אך כאן מדובר בנתונים החוזרים על עצמם מזה מספר שנים. בתי הספר של המועצות האזוריות הללו נמצאים גם ברשימת 50 בתי הספר הקרביים בישראל כשמקיף העמק – המערבי , מקיף עמקים – תבור (בו לומדים גם תלמידי רמת ישי) , תיכון אזורי מגידו וויצו נהלל נמצאים כולם ברשימה זו.

נתוני גיוס גבוהים
אורט אלון. התברג למקום ה-10

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי “אני מברך על הנתונים המצוינים שמדברים בעד עצמם ומוכיחים שוב הלכה למעשה את איכותם של בני הנוער בעיר, ואת איכותה של מערכת החינוך היישובית. אני שמח לראות שההשקעה הרבה, העידוד לגיוס בכלל ולגיוס איכותי בפרט,  והמאמצים הרבים שמשקיעה הרשות בשיתוף עם “אורט אלון”, משרד החינוך, צה”ל, התלמידים והוריהם מוכיחים את עצמם. יקנעם היא מודל לגיוס נכון. ב”אורט אלון” מתחנכים זה לצד זה עולים מחבר העמים ומאתיופיה, ילידי הארץ, ובני נוער רבים שהגיעו לעיר לאור התפתחותה הרבה, וכולם לומדים בהרמוניה מלאה. משרד החינוך וצה”ל יכולים ליישם את המודל שנבנה כאן ביישובים אחרים, ואני משוכנע שהדבר יעזור להעלאת שיעורי הגיוס בבתי ספר אחרים, כי אין סיבה שהתוצאות המצוינות שלנו לא יהיו נחלתם של מרבית היישובים.  הנתונים שפורסמו מצטרפים לשורה ארוכה של הישגים בתרומה לצה”ל ולמדינה בכל הפרמטרים וביניהם: מקום שמיני בערי ישראל בגיוס משמעותי לצה”ל, יקנעם היא אחת הערים עם הכי הרבה קציני מילואים, חיילים מצטייני רמטכ”ל ונשיא המדינה דרך קבע ובאחוזים גבוהים ביחס לאוכלוסייה, שירות ביחידות הכי קרביות והכי מובילות, ועוד”

מנהלת מחוז הצפון של משרד החינוך, אורנה שמחון ” אני גאה מאד ושמחה על כך שהפרסומים הרשמיים האחרונים מהבוקר מלמדים , שוב , כי הפריפריה  הצפונית , ‘הפרובינציאלית’ ובראש : בתי הספר התיכוניים בצפון מובילים בכל הנוגע לשיעורי הגיוס לצה’ל . בעניין זה אני מבקשת להדגיש כי בשנה’ל הנוכחית בכוונתנו לשלש , לשדרג ולהעצים את הפעילות בצפון בכל הקשור לחינוך-ערכי בזיקה לתרומה ונתינה לקהילה מחד , וגיוס לשירות משמעותי בצה’ל , מאידך . זאת , על בסיס התובנה כי בתרומתו-התורם מקבל , מתוגמל , נהנה ויוצא נשכר – לא פחות ולעיתים אף יותר ,  מן הנתרם ” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter