באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פרויקט חידוש תשתיות משמעותי יצא לדרך ברמת ישי

פרויקט חידוש תשתיות משמעותי יצא לדרך ברמת ישי

מועצת רמת ישי אישרה כ-5.7 מליון שקלים לשדרוג השכונה הותיקה, ראש  המועצה עופר בן אליעזר גייס מתוך סכום זה כ-3.8 מליון שקלים ממשרד התחבורה. העבודות יכללו סלילת כביש, הקמת מדרכות, הסדרת ניקוז ותיעול, הכשרת חניות, תאורה, פיתוח נופי. בן אליעזר: “אחרי שנים רבות בהן סבלו תושבי השכונה הותיקה מתשתיות ברמה לא נאותה, הגיע הזמן להוציא לדרך את פרויקט שדרוג השכונה, שבסיומו היא תהיה במקום אחר לגמרי. tbh מבקש להודות לידידי מיכאל שלמה על עזרתו לקידום הנושא”

מליאת מועצת רמת ישי אישרה בישיבתה האחרונה שהתקיימה ביום שני השבוע ברוב קולות תב”ר של כ-5.7 מליון שקלים (5,674,217 מליון שקלים) לשדרוג השכונה הותיקה (השכונה המזרחית המכונה גם “שכונת התימנים”). מדובר בשכונה הותיקה בישוב שהוקמה בראשית שנות החמישים והיא סובלת מתשתיות רעועות לאורך שנים ארוכות.

ראש המועצה עופר בן אליעזר התחייב על כך ששדרוג השכונה הותיקה יכלל בתכנית העבודה לשנת 2017 וגייס לצורך כך תקציב של כ-3.8 מליון שקלים ממשרד התחבורה. בנוסף לכך מורכב התב”ר מסכום של 1.8 מליון שקלים מקרנות הרשות, כך שכאמור מדובר בסכום כללי המתקרב 5.7 מליון שקלים.

העבודות יכללו סלילת כביש, הקמת מדרכות, הסדרת ניקוז ותיעול, הכשרת חניות, תאורה, פיתוח נופי ברחובות: הדקל, החרצית, הדס, הערבה, האתרוג, וחלק מהרחוב הכלניות.

ראש המועצה עופר בן אליעזר סקר בפני חברי המועצה והתושבים הרבים מהשכונה אשר נכחו בדיון, את הנתונים לפרויקט שנחשב לפרויקט תשתיות משמעותי ברמת ישי בשנה הקרובה.

על פי הנתונים שהציג בן אליעזר מדובר ב-163 חלקות הגובלות עוד ציין בן אליעזר כי המועצה תפעל למקסם את מספר החניות בשכונה תוך הקשבה לצרכיהם של התושבים גם על מנת להקל במהלך העבודות ובוודאי על מנת לקבל את התוצאה המיטבית בסיום העבודות .

בסיום הדיון הודה בן אליעזר לחבר המועצה עמית טננבאום ולתושב השכונה מיכאל שלמה על הסיוע.

יצויין כי ההליך לווה בשיתוף הציבור לאחר שבנושא התקיימו שני מפגשי תושבים, כולל אחד בשבוע שעבר, בו הציג ראש המועצה באופן מפורט את התכניות לשדרוג השכונה.

 

בן אליעזר: “אחרי שנים רבות בהן סבלו תושבי השכונה הותיקה מתשתיות ברמה לא נאותה, הגיע הזמן להוציא לדרך את פרויקט שדרוג השכונה שבסיומו היא תהיה במקום אחר לגמרי-מבחינת כבישים, מדרכות, תאורה ופיתוח נופי. מודה לחברי להנהלת הישוב על שיתוף הפעולה בהובלת הפרויקט”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter