באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פעילויות המרכז בחודש זיכרון לשואה ולגבורה

פעילויות המרכז בחודש זיכרון לשואה ולגבורה

המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה מציע לציבור הרחב טקסים ואירועים במהלך חודש הזיכרון לשואה ולגבורה.

הטקס המרכזי יתקיים בהיכל התרבות ביום ראשון 23.4 בשעה 20:00 בסימן “לחלץ תווי פניהם”.  בתוכנית: תפילת אל מלא רחמים מפי החזן יעקב בש, הדלקת שישה נרות זיכרון על ידי ניצולי שואה תושבי העיר מלווים בבני משפחותיהם, דברים מפי איציק ברוורמן ראש העיר, פרק תהילים מפי משה פלדמר חבר מועצת העיר ויו”ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה, אשת עדות- מריאן מילר ושירה מפי טל סונדק.

הטקס ייערך על ידי תלמידי תיכון יצחק שמיר.

כמו כן, במבואת ההיכל, תוצג תערוכת ציורים “ילדי פ”ת מציירים וזוכרים את השואה”- תערוכה מיצירותיהם של תלמידי בתי הספר היסודיים ביוזמת נציגי הפרלמנט העירוני של אגף הנוער והצעירים.

ביום שני, 24.4, בשעה 9:45 ליד אנדרטת קדושי טרנסניסטריה בצומת סירקין, טקס זיכרון למגורשי בוקובינה, בסרביה ומחוז דורוהוי שנספו ושנרצחו בדרך למקומות גירושים במחנות ובגטאות בשנים 1941-1944. בתוכנית הזמרת רות לוין, קטעי קריאה ונגינה תלמידי חטיבת הביניים “בן צבי”. טקס זיכרון לזכר יהודי רומניה שהושמדו בטרנסניסטריה ייערך ע”י מר אהרון שכטר.

באותו יום בערב, ייערך אצל 15 משפחות המיזם “פתח תקוה זוכרת”. מיזם בו ניצולי שואה מתארחים בבתים של תושבי העיר ומספרים את קורות חייהם בשואה.

ביום שלישי 25.4 בשעה 18:00 בהיכל התרבות ייערך חידון עירוני בנושא השואה לתלמידי התיכון בעיר. החידון בסימן: “ללמוד, לזכור ולא לשכוח”, הינו הראשון מסוגו בארץ. לשלב זה העפילו 34 תלמידים מ- 12 תיכונים בעיר. אותם תלמידים קיבלו את חוברת הלימוד “שואה וזיכרון” של ישראל גוטמן.

בחידון מספר שלבים ובכל שלב, צוות השופטים: רזי ממט, רונית לוין, פיני גלרנטר, משה וולך ומ”מ ראש העיר ויו”ר ועדת השיפוט עו”ד איציק דעי, מסכמים את מצב הנקודות ולבסוף מכריזים על המקומות הראשונים, אשר יזכו בפרסחם.

במוצ”ש 29.4 בשעה 21:30 בבית הכנסת “משכן שלום”, רחוב מוסטובוי 10, תעלה ההצגה “מניה”- על מניה הורוביץ A-96210 , ניצולת מחנה הריכוז אושוויץ- בירקנאו. לאחר שנים של שתיקה, מחליטה מניה לספר את שקרה בבלוק 10, במרפאה של ד”ר מנגלה.

יום שלישי 8.5 בשעה 16:30 ברחוב הפרטיזנים בגינה הציבורית ייערך טקס חניכת מסלול “הגבורה וההתנגדות בשואה” במסגרת פרויקט “ברחובות מעידים בפתח תקווה” בסימן 72 שנה ליום הניצחון על גרמניה הנאצית וסיומה של מלחמת העולם השנייה. בתוכנית: ברכות וכיבוד קל, סיור במסלול הגבורה וההתנגדות בשואה” ברחובות הפרטיזנים, ראול וולנברג ולוחמי הגטו.

סיורים נוספים לקהל הרחב יתקיימו ב- 10.5 וב- 14.6. מקום המפגש רחבת עיריית פתח תקוה, רחוב חיים עוזר 25 בשעה 18:00.

לדברי משה פלדמר, חמר מועצת העיר ויו”ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה “יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מהווה יום בו כלל ישראל זוכרים את אלו שנספו השואה. יחד עם זאת, לניצולים הזיכרון הינו יום יומי. תקופה זו היא שיאה של פעילות המרכז והשנה הפעלנו מגוון רחב של פעילויות במטרה להגיע לקהלים נוספים, בכלל זה היוזמה לחידון העירוני הפועל כבר מספר חודשים בבתי הספר ושייערך בשבוע זה, פעילות מול בני הדור השני אשר בדרכם מביאים לידי ביטוי את סיפורם האישי של בני משפחתם ולצד זה השקה מחודשת של אתר מתקדם ובו תיעוד של ניצולים תושבי העיר פתח תקוה. נמשיך לפעול במטרה לשמר את הציווי “לזכור ולא לשכוח”.

לפרטים נוספים ולהרשמה לפעילויות המרכז ניתן ליצור קשר לטלפון שמספרו: 03-911669 (מיכל).

חלק מהאירועים מתקיימים בשיתוף אגפים נוספים: אגף החינוך, אגף אירועים, האגף לתרבות יהודית ואגף התרבות

  • פעילויות המרכז בחודש זיכרון לשואה ולגבורה (צילום: דוברות פתח תקוה)
  • פעילויות המרכז בחודש זיכרון לשואה ולגבורה (צילום: דוברות פתח תקוה)

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter