באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פינטו סופר קלאסיקו

פינטו סופר קלאסיקו

אמיר פינטו שגדל בקרית טבעון מגיע ביום שישי להופעה בתרבותא מול הקהל הביתי וחם. “חלק מהשכנים שלי בטח זוכרים אותי עד איך שהרעשנו במיקלט” .

פינטו והמקצביםהלטיניים והאפרוקאריביים. צילום יח"צ.
פינטו והמקצביםהלטיניים והאפרוקאריביים. צילום יח”צ.

יום שישי מגיע להופעה בתרבותא אמיר פינטו עם המופע הלטיני שלו. פינטו גדל בקרית טבעון ” למעשה בתחלתי לנגן בגיל דיי מוקדם” מספר פינטו” בגיל חמש-שש קבלתי מערכת תופים הראשונה שלי מסבתא שקיללה את הרגע בו קנתה לי אותה. אחר כך עברתי לכריות וסירים ובגיל 15 בתיכון בטבעון היה לי חבר שניגן בס והחלטנו יחד לקחת את המוזיקה ברצינות והתחלנו ללמוד אצל מורה מולטי טאלנט שניגן הכל..משם התחברנו לעוד חברים טובים והקמנו הרכב “מטורף” שנקרא “טורקיש אקספרס”, היה לנו מקלט בטבעון בו עשינו את הרעש שלנו..סביר שחלק מהשכנים זוכרים אותי עד היום איך שהרעשנו במקלט”.

 בשנים האחרונות התמקצע אמיר, הוציא מספר סינגלים ומופיע ברחבי הארץ עם מופע לא שגרתי של מוזיקה בהשפעת המקצביים הלטיניים והאפרוקאריביים “הסגנונות הלטיניים או הקצביים,הגרוביים תמיד איכשהו היו בסביבת ביתי” מסביר פינטו את המקורות להשראה המוזיקאלית שלו “אבא,אמא,חברים…אבל בתחילת הדרך דווקה שמעתי וניגנתי דברים שונים לגמרי. למוזיקה הלטינית התחברתי בגיל מבוגר יותר אחרי פציעה שעברתי בזמן הצבא הגעתי לשכונה של לטינים בארה”ב ושם קבלתי מכה של מוזיקה לטינית שחדרה ונכנסה לנשמה וממש ריפאה אותי באיזה שהוא מקום..החלטתי שאני את המוזיקה הזו רוצה לנגן ולחיות ולשם כך אלמד לנגן במקורות של המוזיקה הזו. כעבור מספר שנים הגעתי לקובה ושם האהבה רק התעצמה והמוזיקה סחפה ונכנסה לדם”.

 בהופעות מבצע פינטו שירים מקוריים שלו ו וגרסאות כיסוי לשירים ידועים ואהובים באנגלית וספרדית  “את הקאברים שאני בוחר לשיר אני בוחר לפי ההרגשה ,אם יש שיר או ביצוע שמרגש שמתחבר אני מנסה אותו, מתייעץ עם ההרכב שמנגן איתי, זה יכול להיות משהו מרגש או מרקיד, הומוריסטי או ישן מאוד שתמיד רציתי לשיר..”

 ואיך מבצעים עיבוד של שיר ללטינית?

העיבוד הלטיני בדרך קורה איך שאני חושב על הביצוע אני ממש מדמיין ,קודם כל את המקצב שהוא הלב של המוזיקה והוא הבסיס ומשם מתקדמים,הרבה פעמים תוך כדי נגינה הדברים נבנים עוד ועוד..לוקח קצת זמן ..עוד קצת דמיון..הרבה קצב וזה קורה גם בעזרת הלהקה המוכשרת שלמלווה אותי.

 על האש מתבשל לו כבר אלבום אבל “הדרך קצת ארוכה מסתבר, בינתיים אני עובד על סינגלים להוצאה ובסופו של דבר יתחברו לאלבום כייפי”

 לקראת ההופעה בתרבותא יקנעם יבואו הרבה חברים ומכרים מטבעון, יש התרגשות מיוחדת?

יש יש התרגשות כמובן..זה לא קהל של כל הופעה זה קהל אקסטרה משובח ,שלו אני רוצה תמיד לתת עוד ועוד…ותמיד חשוב לי ככה שהקהל הזה יהנה. הכי כייף..

 אז אתה מבשל לנו משהו מיוחד בהופעה בתרבותא?

תכניות מיוחדות כרגע לא קופצות לי בראש אבל מי יודע מה יכול להיות שם. עד היום לא כל כך ניגנתי בהופעות שלי והפעם נראה שאשלב את הנגינה שלי בכלי ההקשה פה ושם, בכל זאת שם התחלתי. הכי חשוב שתבואו, יהיה שמייייח..

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter