באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פארק בריכות נחל קרת נקרא על שמו של ראש ממשלת ישראל ה- 6 מנחם בגין ז”ל

פארק בריכות נחל קרת נקרא על שמו של ראש ממשלת ישראל ה- 6 מנחם בגין ז”ל

בטקס מרגש במיוחד בהשתתפות חסיה בגין, הנציחה עיריית יקנעם את ראש ממשלת ישראל ה– 6, מנחם בגין זל, וקראה לפארק בריכות נחל קרת על שמו.

הטקס החל בהסרת הלוט מעל השלט בכניסה לפארק. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שהיום הזה הוא יום חג לעיר יקנעם, והוסיף שאנו נרגשים להנציח את ראש ממשלת ישראל ה-6 מנחם בגין זל. ראש העיר ציין שבגין מילא שורה של תפקידים, וביניהם ראש הממשלה, שר החוץ, שר הביטחון, שר התחבורה, יור האופוזיציה ועוד, וזכה בפרס נובל לשלום על הסכם השלום עם מצרים שהיה ההסכם הראשון שנעשה עם מדינה ערבית. רהע אמר שהצניעות, הענווה והיושרה ליוו את בגין לאורך כל הדרך. בסיום דבריו העניק ראש העיר לבתו של בגין, חסיה, שי מזכרת מהטקס  תמונה של נחל קרת עם הקדשה.

תלמידי תיכון אורט אלון שהובילו את הטקס אמרו שביום הזה אנו מנציחים את אחד ממנהיגיה הדגולים של המדינה. התלמידים אמרו שיקנעם היא דוגמא ומופת לעיר משובחת הקולטת אוכלוסייה איכותית ומצוינת, וציינו את ראש העיר עליו אמרו שהוא חולם ומגשים, וממש כמו בגין עושה את כל מה שעושה למען אהבת העיר והמולדת. התלמידים הביאו מקצת מנאומיו של בגין בהם הוא דיבר על החשיבות של צדק חברתי, אחדות ישראל, עליונות המשפט ועוד, ואמרו שבגין פעל רבות למען החברה הישראלית ולמען טיפוחה, והוא ייזכר כמנהיג שעקרונות המוסר והצדק היו נר לרגליו, ומשנתו תלווה אותנו.

החלק האמנותי כלל שירים ששרה מקהלת בית הספר, והסתיים בשירת התקווה. בתו של מנחם בגין, חסיה מאוד התרגשה מהטקס, ובסיומו היא ניגשה לתלמידים, למורה, ולמנהלת עדה אברכהן שמש שיבחה אותם והודתה להם. חסיה אמרה שפארק נחל קרת הוא גן עדן, והוסיפה שזהו ביקור מרגש ומיוחד ויישר כוח לעושים במלאכה ובראשם ראש העיר.

טקס קריאת פארק בריכות נחל קרת עש ראש ממשלת ישראל ה-6 מנחם בגין זל התקיים במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, ממלא מקום ראש העיר, אורי שמואל, הסגן רומן פרס, חבר מועצת העיר יורי מגנר שהיה בין היוזמים להחלטה לקרוא לפארק עש בגין, מנכלית העירייה מוניק קונפינו, מנהלים בעירייה, תלמידים, תושבים ואורחים.

פארק בריכות נחל קרת נמצא בלב העיר, ובלב טבע פורח. הפארק נחשב לפארק היפה ביותר ביקנעם ובאזור כולו, והוא פופולרי מאוד בקרב תושבי יקנעם ותושבי חוץ שמגיעים ליהנות בו.

ראש העיר, סימון אלפסי:

לכבוד הוא לנו להנציח את ראש ממשלת ישראל, מנחם בגין זל שהיה אחד מראשי הממשלה הטובים, הערכיים והדמוקרטיים ביותר. לבגין תרומה מכרעת לעיצובה, ביטחונה פריחתה ושגשוגה של מדינת ישראל. בגין היה  דמוקרט גדול ואיש של אנשים. למנהיג המיוחד הזה כולנו מתגעגעים. אני מודה לחסיה שכיבדה אותנו בנוכחותה. תודה מיוחדת לתלמידי תיכון אורט אלון ולצוות על טקס מרגש ואיכותי“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter