באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ערים מבוקשות

ערים מבוקשות

אלפים מתושבי המרכז השתתפו ביריד ההתיישבות של המשרד לפיתוח הנגב והגליל שהתקיים בגני התערוכה. התעניינות רבה נרשמה הן בדוכן של יקנעם והן בדוכן של מגדל העמק.

יריד ההתיישבות נגב וגליל שנערך בגני התערוכה בתל אביב סחף אליו אלפי משתתפים בהם זוגות צעירים רבים שבאו במטרה לבדוק אפשרות של מעבר לאזורי הנגב והגליל כששניים מהדוכנים היותר מבוקשים היו אלא של יקנעם ומגדל העמק. את יקנעם ייצג מרכז הצעירים כשבמהלך היום ביקרו עשרות משפחות בדוכן והתעניינו ביישוב ובמעבר אליו. המתעניינים קיבלו הסבר על ייחודה של העיר, על היותה עיר ירוקה מובילה, עיר חינוך מצוינת, עיר עם תעשיית הי טק משגשגת, ועוד. בנוסף לכך קיבלו המתעניינים גם מידע על השכונה הירוקה שנבנית בשער הגיא, וניתנו הסברים על פרויקטים מובילים ברחבי היישוב.

יריד התיישבות
הדוכן של יקנעם ביריד. צילום: דוברות יקנעם.

ביריד השתתפו גם נציגי עיריית מגדל העמק שהציגו בפני הקהל הרחב את שלל אופציות הדיור, התעסוקה והחינוך במגדל העמק. המבקרים התעניינו מאוד בעיר בעיקר בשל העובדה כי מגדל העמק בין הערים הבודדות שמציעות כיום דירות 4 חדרים בפחות ממיליון שקלים . המשתתפים הרבים ובתוכם זוגות רבים שסיפרו על תקופת המתנה הארוכה לאישור חוק מע”מ אפס וחוקים נוספים, החליטו שלא לחכות ולהתעניין במעבר לנגב ולגליל. יריד  ההתיישבות נגב וגליל הינו פרי יזמה של המשרד לפיתוח הנגב והגליל והוא נערך כל שנה בהשתתפות עשרות יישובים, מועצות ועיריות מהנגב והגליל שמגיעים במטרה לחשוף בפני תושבי גוש דן והמרכז את יישובם, ולתת לקהל המתעניינים מידע על חינוך, תעסוקה, תרבות, פנאי וכיוצ”ב.

יו”ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל וראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה אמר:” הגליל בכלל ומגדל העמק בפרט מציעים חינוך ברמה גבוהה, מקומות תעסוקה , נוף ירוק ואקלים נוח לצד אוויר נקי והכי חשוב דיור בר השגה”. כמו כן, ציין ברדה כי הנגישות לכביש 6 , הקרבה לרכבת העמק ושיפור תשתית הכבישים והתחבורה שמביאים לקיצור מרחק וזמן הנסיעה בין הגליל למדינת ת”א מהווים את הקטר להתיישבות בגליל ובמגדל העמק. לסיכום אמר ברדה: “ליישב את הגליל זוהי הגשמת הציונות החדשה בעיני”.

ראש עיריית יקנעם,סימון אלפסי: “הדוכן של יקנעם ביריד ההתיישבות הופך להיות פופולארי יותר ויותר משנה לשנה, וכל שנה מגיעים רבים להתעניין ולקבל מידע על העיר. שמה של יקנעם הולך לפניה וזוגות צעירים רבים בוחנים אפשרויות לבוא ולהצטרף להצלחה. איכות החיים הגבוהה, החינוך המצוין, הבנייה הירוקה ופארקי התעשייה, כל אלו ועוד מושכים אלינו משפחות צעירות רבות וזוגות שבתחילת דרכם. יקנעם הפכה לאחת הערים המבוקשות ביריד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter