באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ערוכים לחירום: עיריית יקנעם עברה בהצלחה רבה ביקורת מוכנות לחירום שנערכה ע”י נציגי ממשלה.

ערוכים לחירום:  עיריית יקנעם עברה בהצלחה רבה ביקורת מוכנות לחירום שנערכה ע”י נציגי ממשלה.

רה”ע הנחה בהתאם להמלצת חברת החשמל  לרכוש עוד גנרטורים לחירום
עיריית יקנעם ממשיכה להתכונן לחירום, להשתתף בתרגילים ובביקורות שונות, ובשבוע שעבר נערכה בעירייה ביקורת מוכנות לחירום בהשתתפות נציגי הממשלה וביניהם: משרד החינוך,  משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד העבודה, פיקוד העורף, רח”ל, חברת החשמל, רשות המים, וכן מנהלי המכלולים בעירייה וסגנייהם.
מנכ”לית העירייה שהיא גם רמ”ט חירום, מוניק קונפינו אמרה שבשעת חירום הרשות היא לבנת היסוד, והוסיפה שבעיריית יקנעם מוכנות לחרום היא דבר שבשגרה. קונפינו שיבחה את צוותי העירייה ואמרה שיש פה אנשים מקצועיים, מעורבים ומעל הכל אכפתיים. מנהל מחוז צפון ברח”ל, פריד סאבק אמר שאנו חיים בשכונה מאוד בעייתית ועל כן חייבים להיות ערוכים לכל תרחיש. סא”ל, ציון אוחיון מפיקוד העורף שמשמש כבקר רשויות אמר שמטרת הביקורת היא תמיד להביא לעוד שיפור, והוסיף שמהיכרותו את יקנעם נעשית פה עבודה מקצועית ורצינית. מנהל מחוז הצפון ברשות המים, מאלק הזימה אמר שהרשות נבדקת כל השנה. מאלק שיבח את תאגיד המים היישובי על שלדבריו הוא אחד הטובים באזור כולו.
בתום הדברים נערכו בדיקות ע”י גורמי הממשלה לכל המכלולים כאשר מנהלי המכלולים נשאלו שאלות על מוכנותם ותפקודם בחירום, ובנוסף נבדקו כל תיקיהם.
בשיחת הסיכום לאחר הביקורת שיבחו כל הגורמים המקצועיים את פעילות הרשות.
במשרד הבריאות ציינו לשבח את הרשות ואת מנהלי המכלולים, ואמרו שהכל תקין וכל התיקים מסודרים. במשרד העבודה ציינו שהעבודה עם הרשות נעשית בשיתוף פעולה מלא וכאן הכל מאורגן ומתבצע בהתאם לנהלים. במשרד החינוך אמרו שהרושם הוא שהכל בעירייה ערוך ומוכן. מנהל מחוז צפון ברח”ל, פריד סאבק אמר שעיריית יקנעם ערוכה ומוכנה לחירום בצורה הטובה ביותר, וציין שכאן עוסקים בחירום ביומיום. סא”ל ציון אוחיון מפיקוד העורף אמר שהוא מכיר את רצינות הרשות ביקנעם ועובדיה, והוסיף שעבר על כל התיקים ואלו מסודרים ומעודכנים. אוחיון ציין בדבריו שנעשית פה עבודה רצינית ושיש כאן יוזמות רבות, והדגיש שהוא מאוד מרוצה ממה שראה. רכז מלח חירום במחוז הצפון בחברת החשמל המליץ לרשות לקנות עוד גנרטורים כיוון שבכל מצב חירום צפויה בעיה גדולה של אספקת חשמל. הנציג ציין שתיק החשמל ברשות מסודר.
ראש העיר סימון אלפסי סיכם את הביקורת ואמר שברשות שמים דגש על מוכנות לחירום. רה”ע אמר שהוא מרוצה מאוד לשמוע שב: 85-90% הרשות מוכנה לחירום, והדגיש שאין מושלמות ותמיד יהיה לאן להשתפר. ראש העיר הודה לכל הגורמים המקצועיים על עבודתם המקצועית ושיבח את מנכ”לית העירייה שעושה את כל ריכוז העבודה בחירום בצורה הטובה ביותר.

צילום: עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter