באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק של מתנדבים

עמק של מתנדבים

מרוץ השליחים ‘הר לעמק’ השישי הסתיים בהצלחה בשבוע שעבר. במרוץ שאורכו 215 ק”מ השתתפו 904 קבוצות. שמואל רוכין, האחראי על מערך המתנדבים במרוץ: “המרוץ פותח צוהר להתנדבות יוצאת דופן שמאגדת רבים מתושבי העמק”

מרוץ השליחים “הר לעמק” שהסתיים בהצלחה רבה בסוף השבוע האחרון זו הפעם השישית, משך גם השנה אלפי משתתפים שרצו בכ- 904 קבוצות (!) לאורך 215 ק”מ מתל חי ועד ליישוב תמרת. מעבר למספר המשתתפים הגבוה, מושך המירוץ מדי שנה גם  מאות מתנדבים מסורים שמלווים את המירוץ בתחנות השונות ומדי שנה, מספרם הולך ועולה, השנה, 240 מתנדבים פעלו במירוץ.

הר לעמק
מתנדבות בתחנת הזורע. צילום: דוברות עמק יזרעאל

חברי עמותת הר לעמק, תושבי הישוב הקהילתי תמרת, פועלים על טהרת ההתנדבות ומגייסים בכל שנה מאות מתנדבים ומתנדבות מכל רחבי העמק לטובת המרוץ שכל כולו של אנשי העמק. 240 מתנדבים, רובם מהעמק ומתמרת, עושים פסק זמן מחיי היום יום ומגיעים להרים את המרוץ שהפך להיות אחד מאירועי הספורט הבולטים בישראל.

בין המתנדבים: מפקדים בכירים בצבא, מנהלים בכירים במשק, אנשי טבע, אנשי אקדמיה, אחיות, מורות, מטפלים ועוד מגיל 13 ועד גיל 80, המאיישים ומתפעלים את 24 תחנות ההחלפה במרוץ הפרושות לאורך 215 ק”מ מהגליל העליון ועד עמק יזרעאל, ביום ובלילה ולמשך שעות ארוכות, והשנה גם בשני מקצים אחד אחרי השני. ביניהם גם מי שמשמשים כ”מרשלים” ו”סגני מרשלים”, המפקדים על גזרות תוואי המרוץ ומוודאים את תקינות המסלול, בטיחות הרצים וכדו’.

מה שמשך את שמוליק גרוס, מתמרת, איש משרד החקלאות, מנהל אגף הדרכה ומנהל במשרד החקלאות, מדריך טיולים בעברו, בן 61, אב ל-4 בנות וסבא לנכד ראשון, להתנדב במרוץ ולשמש בו מרשל דרומי –הייתה ההתגייסות של כל היישוב הקהילתי תמרת – ממנו מנוהל המרוץ במהלך השנה וכמובן הטבע  והאווירה. שמוליק מספר איך לפני 6 שנים פנו אליו החברים בתמרת לשמש כמרשל דרומי, כשבמרוץ עוד השתתפו 650 רצים. “הרצים של תמרת הצליחו לגייס את כל היישוב וזה כבר הדביק את כל העמק. אפילו חברים מתל אביב וחיפה מגיעים להתנדב” גם אשתו של שמוליק מתנדבת במרוץ- מוקי גרוס, מרצה במכללת אורנים, ומנהלת שם את הגן הבוטאני, תנהל את תחנת חורשת הפקאן שבמקצה הראשון. “אני מאמין שהסיבה לכך שכל שנה מוכפל מספר המשתתפים היא שמעבר לחווית הריצה, מדובר כאן על הפנינג חברתי מגבש ומאתגר, אנשים לא רצים עם עצמם, הם מגיעים בקבוצות, רצים ביום ובלילה, בשטחים פתוחים עם נופים מרהיבים, פוגשים חברים מהצבא והלימודים ויש תחושה של ביחד. כל אחד רוצה להיות חלק מזה. שמוליק, ישמש כמרשל במקצה השני- מקצה השמש.

לדברי שמואל רוכין, תושב תמרת, ממקימי מרוץ “הר לעמק” והאחראי על מערך המתנדבים: “האנשים המופלאים שמתנדבים מכל הלב וקבוצות הרצים, הופכים את האירוע לחוויה בלתי נשכחת. אפשר לומר שמרוץ הר לעמק פותח צוהר להתנדבות יוצאת דופן שמאגדת רבים מתושבי העמק בכלל, ותושבי תמרת בפרט. נתינה לשם הנתינה, נתינה שמעוררת השראה.”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter