באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: תלמידי יסודי נהלל זכו במקום שלישי בתחרות יזמות ארצית

עמק יזרעאל: תלמידי יסודי נהלל זכו במקום שלישי בתחרות יזמות ארצית

בית הספר יסודי נהלל זכה במקום השלישי בתחרות יזמות עם האפליקציה ” house light” המסייעת לאנשים מוגבלים וקשישים לשלוט על תאורת הבית  בעזרת הטלפון החכם ובחינם.

חדשות YCOM: תלמידי בית הספר היסודי נהלל זכו במקום השלישי בתחרות יזמות ארצית עם פיתוח מקורי – האפליקציה “lighthouse”  המסייעת לאנשים עם מוגבלויות וקשישים לשלוט על תאורת הבית באמצעות הטלפון החכם ובחינם! בנהלל לומדים ועוסקים בתחום היזמות כבר מספר שנים וזו השנה  הראשונה בה שתי כיתות לוו בתהליך היזמי על ידי משרד הכלכלה. התלמידים איתרו צרכים, קבעו סביבות מיזם והעלו רעיונות יצירתיים אותם הוציאו לפועל. בתום התהליך נבחרו שני רעיונות. קבוצת יזמות מכיתה ה’ יזמה את אפליקציית “lighthouse” , ואילו קבוצת תלמידים מכיתה ו’ יזמה את ה “צלחום” צלחת המאפשרת חימום מזון ללא חשמל. שיאו של התהליך היה השתתפות בכנס כחול לבן  שהתקיים בראשון לציון, בו השתתפו  עשרות קבוצות יזמות  מבתי ספר רבים ושונים  בארץ, בשתי קטגוריות: בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים.

כנס כחול לבן
שר הכלכלה בדוכן של ילדי נהלל. צילום: בית ספר יסודי נהלל

התלמידים הקימו שתי עמדות בהן הציגו את התהליך היזמי שעברו, תיק מוצר  ואת התוצר. בעמדה השנייה, הציגו הילדים כרזות בנושא עידוד קנייה של מוצרים כחול לבן. לאורכו של היום התבקשו הילדים לייצג  להסביר, ולשווק את המוצרים שיזמו. בין האורחים, היה גם שר הכלכלה: אריה דרעי, בכירי משרד התעשייה והמסחר, יו”ר ההסתדרות ומפקחים על התחום במשרד החינוך, אשר שוחחו עם הילדים ושמעו מהם על התהליך.

נציגי משרד הכלכלה עברו בין העמדות,  שאלו שאלות, ביקשו מן הילדים להציג את המוצר תוך שימוש במונחים מעולם היזמות , השופטים העניקו ניקוד על אופן התהליך, התוצר, האופן בו נערכה הפרזנטציה של הילדים והשיח עימם.

מנהלת בית הספר, סמדר רוזנברג אמרה השבוע:אנו גאים בתלמידינו , מאמינים ביכולותיהם להגיע רחוק, לחקור, לגלות סקרנות ויותר מכל להיות יצירתיים ובעלי יכולת “לצאת מן הקופסה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter