באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: תלמידי “העמק המערבי” זכו במקום הראשון באליפות ניווט ארצית

עמק יזרעאל: תלמידי “העמק המערבי” זכו במקום הראשון באליפות ניווט ארצית

הנבחרת תייצג את ישראל באליפות העולם בפורטוגל לאחר שניצחה בפער גדול את שאר הנבחרות המתחרות במסלול אתגרי בגלבוע

באליפות הארצית בניווט לכתות י-י”א התקיימה בהר שאול בגלבוע זכתה  נבחרת הבנים של בית הספר “העמק המערבי” במקום הראשון  לאחר שניווטה 4.8 ק”מ בזמן מצטבר של שעתיים ו-30 דקות והגיעה ליעד בפער מרשים של 38 דקות לפני הנבחרת שהגיעה למקום השני, מבית הספר “עמקים תבור” גם הוא מהמועצה האזורית עמק יזרעאל. נבחרת בית הספר “העמק המערבי” הממוקם בקיבוץ יפעת תייצג את ישראל באליפות העולם בניווט לבתי ספר שתתקיים בפורטוגל באפריל 2013.

מסלול אתגרי בגלבוע
נבחרת הניווט של ה’עמק המערבי’. צילום: ישראל פרץ

התחרות נערכת אחת לשנתיים מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל ואיגוד הניווט.        והיא מיועדת לכתות י’-י”א בשתי קטגוריות: בנים ובנות. בהתאם לכך, כל בית ספר רשאי לשלוח שתי נבחרות כאשר כל נבחרת כוללת חמישה תלמידים או תלמידות. הנבחרות התחרו על הזכות לייצג את ישראל באליפות העולם בניווט לבתי הספר שתתקיים בחודש אפריל 2013 בפורטוגל.

השנה, תחרות הניווט התקיימה בגלבוע במסלולים מאתגרים שאורכם 4.8 ק”מ עם נוף מדהים ובאווירה ספורטיבית. את נבחרת “העמק המערבי” אשר אומנה על ידי המאמן אביחי ביאר ייצגו בקטגוריית בנים חמישה תלמידים מכתה י’: כרמל סט (שמשית), בני פנייקוב (אחוזת ברק),  יגאל ויינר (דוברת), רון זמיר (שמשית), עדי עמר (שמשית).

חברי הנבחרת קיבלו את הגביע ואמרו כי “מסלול הניווט בשטח הררי היה מאתגר אבל האימונים האינטנסיביים הוכיחו את עצמם”. זה כבוד גדול לייצג את ישראל אך גם אחריות רבה.  נמשיך להתאמן ונעשה הכל כדי לייצג את ישראל בכבוד באליפות העולם”. אביחי ביאר, מאמן הנבחרת, ציין כי “רמת התחרות היתה גבוהה הן מבחינת אורך מסלול הניווט והן מבחינה טופוגרפית של השטח, שדרשו מהתלמידים יכולת ניווט וכושר גופני גבוהים במיוחד  באזור הגלבוע ההררי”.

ראש המועצה אייל בצר בירך את חברי הנבחרת ואמר : “התוצאות המצוינות והרמה הגבוהה מצביעים על עבודה שיטתית ורצינית הראויה להערכה. הישגי הנבחרת שנה אחר שנה מרגשים ומביאים כבוד גדול לבית הספר ולמועצה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter