באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: תוספת של 10 מיליון קוב מים בעקבות הבצורת

עמק יזרעאל: תוספת של 10 מיליון קוב מים בעקבות הבצורת

השבוע ביקרו במועצה האזורית עמק יזרעאל שר החקלאות יאיר שמיר ומנכ”ל משרדו, רמי כהן. השר והמנכ”ל סיירו במשקים חקלאים וחנכו שני פרוייקטים של קידום תשתיות ותיקות בכפר ברוך ובקיבוץ גבת. שמיר: “מבחינת המשרד, שמירה על החקלאות היא שמירה על הבטחון“. 

בצורת
איל בצר עם השר יאיר שמיר. צילום: מירי שטיינברג

שר החקלאות יאיר שמיר, ומנכ”ל משרדו רמי כהן, סיירו השבוע עם ראש המועצה, אייל בצר, מנכ”ל מרכז חקלאי העמק, משה בן שחר, צוות המועצה, צוות מחוז העמקים של משרד החקלאות ואורחים נוספים, ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. הסיור נפתח בביקור במשקים חקלאיים במושב היוגב, כרמל יבולים, המחלבה של משפחת הלפרין  וחממת הורדים של משק זיו, שם הציגו חקלאי היוגב את צרכי החקלאים במושב, קידום חקלאות תיירותית, חקלאות מתקדמת והצורך בשיקום תשתיות. לאחר מכן, נערכה פגישה באורווה בקיבוץ אלונים, שם הוצגו לצוות משרד החקלאות צרכי הענף וקשיי בעלי חוות הסוסים באזור. בבית שערים, נערך ביקור במשק שומן, שם הוצגה חקלאות מתקדמת בתחום הזרעים והצורך בעזרה ופיתוח של משרד החקלאות בתחום. פגישת עבודה נערכה במרכז חקלאי העמק, אליה הצטרפו מזכ”ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, מנכ”ל רשות ניקוז קישון, חיים חמי ונציגי חקלאים. במהלך הפגישה, עלו נושאים בוערים באזור, ביניהם: הצורך בהסדרת המשבצת החקלאית ועריכת פרוגרמה כללית לאזור, מצוקת המים בשנת הבצורת, עידוד דור המשך בחקלאות, נזקי בעלי החיים באזור, משבר ענף פיטום הבקר, עידוד חקלאות תיירותית ונושאים נוספים.

שר החקלאות, יאיר שמיר אמר במהלך הפגישה: “אנחנו שמחים מאוד להיות פה, מבחינת המשרד, שמירה על החקלאות היא שמירה על הבטחון”. השר ומנכ”ל המשרד סיפרו על הנושאים בהם מטפל המשרד ועל התכניות לעתיד. כמו כן, השר בישר כי הוא מאשר תוספת של 10 מיליון קוב מים בשל הבצורת. בהמשך, חנכו השר ומנכ”ל המשרד יחד עם ראש המועצה האזורית, את פרויקטי שיקום התשתיות בקיבוץ גבת ובכפר ברוך, פרויקטים שמימן המשרד בהשקעה של כ- 7 מיליון שקלים וכן ערכו סיור ברפת בהרדוף.
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, סיכם את הביקור ואמר: “אנו שמחים על ביקורם של השר שמיר ומנכ”ל משרדו ומודים על אישור תוספת המים החשובה כל כך לחקלאים שלנו. השר והמנכ”ל הבטיחו לטפל בסוגיות שהועלו על ידי חקלאי העמק, נמשיך לעקוב ולקדם את נושא ריווחיות החקלאים בעמק ולדאוג לדור ההמשך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter