באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: שיקום תשתיות במושב תל עדשים ובקיבוץ שריד

עמק יזרעאל: שיקום תשתיות במושב תל עדשים ובקיבוץ שריד

משרד החקלאות אישר את בקשת המועצה למענק בסך של 4.2 מיליוני שקלים שיושקעו בתשתיות היישובים הותיקים. מהמועצה נמסר: “ אנו מצפים לשדרג בשנים הקרובות גם יישובים נוספים”.

בשורה למושב תל עדשים ולקיבוץ שריד, משרד החקלאות אישר את הבקשה שהגישה המועצה האזורית למענק לביצוע שיקום תשתיות ותיקות בסך של 4.2 מיליון שקלים. כל יישוב יקבל 2.1 מיליון שקלים אליהם יתווספו עוד כ- 30% מימון שיעמידו היישובים לטובת הסדרת תשתיות ביישוב.

קיבוץ שריד
תל עדשים. צילום: מירי שטיינברג

בעבר, אישר משרד החקלאות תקציבים דומים לקיבוץ גבת ולמושב כפר ברוך ובאמצעות התקציבים הללו השתנו פני היישובים, נסללו כבישים ומעגלי תנועה, הוסדרו מדרכות ונערך פיתוח ביישוב.

במועצה קיבלו בסיפוק רק את הבשורה, בעיקר לנוכח העובדה כי לפני מספר חודשים היה חשש שהתקציב יקוצץ למרות שהיישובים כבר נכנסו לשלב התכנון והשלימו אותו, אך העבודות בפועל עמדו בסימן שאלה. השבוע ברכו במועצה ואמרו: “אנו שמחים לבשר כי לאחר שבוצע שיקום תשתיות ותיקות ביישובים גבת וכפר ברוך, כעת הגיעו אישורים לביצוע בתל עדשים ושריד. אנו מודים למשרד החקלאות והחטיבה להתיישבות על ההבנה כי ביישובים ותיקים שיקום תשתיות הוא הכרחי. אנו מצפים לשדרג בשנים הקרובות גם יישובים נוספים”. במועצה הוסיפו ואמרו השבוע כי טיפול בתשתיות ותיקות משנה את פני היישובים בעמק ומצטרף להשקעות הנרחבות שביצעה המועצה ביישובים ובהרחבות במהלך השנים האחרונות במסגרת תכנית החומש.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter