באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: שובה של הסיירת

עמק יזרעאל: שובה של הסיירת

פרויקט סיירת מחצלות חוזר גם השנה ויפעל השנה ב- 23 ישובים לאחר פיילוט מוצלח שנערך  בשנה שעברה. רכזת תכנית עיר ללא אלימות: “הפרוייקט עונה על המטרות שהצבנו לעצמנו, נוכחות מבוגר משמעותי נוסף בתקופת הקיץ, הרחבת מגוון הפעילויות לנוער ומניעת התנהגויות מסכנות. המועצה אזורית עמק יזרעאל מפעילה זו השנה השנייה את פרויקט סיירת מחצלות. מדי שבוע וביום קבוע, מגיעים ליישובי המועצה מדריכים ומתמקמים בנקודה מרכזית ביישוב עם מחצלת, פק”ל קפה, משחקים, כיבוד קל ומוסיקה.  המטרה: למשוך למחצלת בני נוער ולהעביר איתם כמה שעות איכותיות של משחק והנאה. המדריכים מגיעים ליישובים בין השעות 21:30 ל-1:30 בלילה, במשך מספר שבועות והם מתמקמים בנקודות מרכזיות ביישוב על פי סיור מקדים שנערך עם המד”ב היישובי ואנשי קשר ביישוב. המדריך נפגש עם הנערים, משוחח, משחק ומנתב את הפעילות הלילית לפעילות חיובית ומהנה.

סיירת מחצלות
מדריכים עם בני הנוער על המחצלת. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

המדריכים בפרוייקט הם מדריכי מוגנות מטעם תכנית עיר ללא אלימות הפועלת במועצה האזורית עמק יזרעאל זו השנה החמישית. במספר ישובים מצטרפות אליהם סטודנטים המקבלים מלגת מועצה תמורת פעילותם. לפרוייקט הקיצי שותפים רבים: מחלקת הנוער מובילה את התכנית יחד עם ‘עיר ללא אלימות’, הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, מחלקת הרווחה, ספורט, תכנית אפשרי בריא ומחלקת צעירים.
23  ישובים בעמק נענו לקול הקורא שהופץ לפני הקיץ והם משתתפים בפרויקט שימשך כל הקיץ בשני סבבים. בקיץ שעבר התקבלו תגובות חיוביות מאוד מהיישובים המשתתפים שדיווחו על הענות רבה וחיובית של בני הנוער: “בני נוער שמחים על בואם של המדריכים ומשתפים איתם פעולה. באחד ביישובים הנערים הודו למדריך ואמרו לו שהוא “הציל להם את היום”.
מיכל ניר ארבץ, מנהלת תכנית עיר ללא אלימות במועצה האזורית: “בחופשת הקיץ בני נוער רבים מסתובבים בשעות הלילה המאוחרות ביישובים, הסתובבות זו מעלה את הסיכונים אליהם הם נחשפים, לכן קיים צורך לפעילות בני הנוער באופן כזה שישאיר אותם ביישובים ובאזורים המפוקחים, באמצעות נוכחות בוגר משמעות רלוונטי. מבחינתנו, הפרוייקט עונה על המטרות שהצבנו לעצמנו, נוכחות מבוגר משמעותי נוסף בתקופת הקיץ, הרחבת מגוון הפעילויות לנוער ומניעת התנהגויות מסכנות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter