באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: רפתני העמק יסייעו לחבריהם ברפתות עוטף עזה

עמק יזרעאל: רפתני העמק יסייעו לחבריהם ברפתות עוטף עזה

הרפתנים מהעמק יחליפו את הצוותים הקבועים העובדים תחת אש ויאפשרו יציאה להפוגה וזאת לאחר שאחת הרפתות ספגה פגיעה ישירה

בסוף השבוע נפגעה רפת יד-חיל המשותפת לקיבוצים ברור חיל ויד מרדכי מפגיעה ישירה של פצמ”ר. הפצצה פגעה בסככת הפרות הממוקמת בסמוך למכון החליבה, בעת שהרפתנים היו עסוקים בחליבת הצהריים, בנס לא נפגע איש, אך נזק נגרם לסככת הפרות ולטרקטור, 3 פרות מתו ו-6 נפצעו וטופלו על ידי וטרינר. לאחר נפילה זו החליטו רפתני קיבוצי ומושבי העמק להתגייס למען חבריהם באזור עוטף עזה ויסייעו לתפעל את הרפתות הפועלות תחת אש ולאפשר לחבריהם מנוחה והתאווררות מחוץ לאזורים המותקפים ברקטות ופצמ”רים.

הרפת ספגה פגיעה ישירה
וטרינר מטפל באחת הפרות שנפגעו. צילום: יורם שפירר

מהתאחדות מגדלי הבקר לחלב נמסר, כי למרות מצב הלחימה בדרום ועל אף ששגרת החיים השתבשה לחלוטין, את שגרת בעלי החיים ברפת יש לקיים בכל תנאי בכדי שחלב טרי יגיע למחלבות לטובת כלל תושבי המדינה. לכן, על מנת לשמור על שגרת החיים ברפתות הנמצאות באזורים המותקפים יתנדבו רפתנים מאזורים אחרים בארץ לתפעל את הרפתות למשך 48 שעות ובחלקן אף יותר.

יוסי מלול, חבר קיבוץ עין חרוד, מהתאחדות מגדלי הבקר לחלב, שיזם את הסיוע לרפתות בעוטף עזה אומר, כי למרות הפצמ”רים והרקטות הנורות ללא הרף מרצועת עזה ממשיכים הרפתנים לעבוד ולהפעיל את הרפתות על מנת לדאוג שאספקת החלב הסדירה לתושבי ישראל לא תיפגע. “גם בסבב הנוכחי נפגעה רפת מפגיעה ישירה וזו אינה הפעם הראשונה בה נפגעת רפת באזור עוטף עזה מרקטות או פצמ”רים, למזלנו אין נפגעים מקרב הרפתנים. ענף הרפת הוא ענף סולידרי שהעזרה ההדדית היא אבן יסוד בהתנהלותו מזה שנים ועל כן יזמנו את מבצע ההתנדבות למען רפתני הדרום ועוטף עזה, על מנת שאלו יוכלו להתאוורר, תוך בטחון שהשגרה ברפתות תמשיך ללא הפרעה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול