באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: סיירת תפוז פשטה על העמק

עמק יזרעאל: סיירת תפוז פשטה על העמק

עשרות בני נוער מעמק יזרעאל יצאו לקטיף פירות הדר ב 20 יישובים בעמק יזרעאל. הפירות שנאספו הועברו לתרומה לנזקקים על ידי ארגון לקט ישראל. רכז הנוער במועצה: ” מועצת הנוער לקחה על עצמה להמשיך את המיזם והמסורת הנהדרת הזו”

השבוע יצא לדרך פרוייקט סיירת תפוז, של מועצת הנוער עמק יזרעאל בשיתוף ארגון לקט ישראל, בנק מזון ורשת הצלת המזון הגדולים ביותר במדינה. במסגרת הפרוייקט, יצאו עשרות ילדים ונערים מהעמק וקטפו פירות הדר מעצים מלאי פרי ברחבי יישובי המועצה למען נזקקים , ומשאיות מטעם לקט ישראל עברו באותם היישובים, אספו את הפירות והעבירו אותם לנזקקים. השנה, השתתפו בפרוייקט  20 ישובים מהעמק, בהם נקטפו קילוגרמים רבים של פירות הדר.

לקט ישראל
ילדי העמק עם הפירות שנאספו. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

לקט ישראל היא עמותה שמטרתה הצלת מזון עבור נזקקים בישראל. הארגון הוא איחוד העמותות משולחן לשולחן, ולקט – בנק מזון לישראל. הארגון אוסף מוצרי מזון טריים ועודפי מזון מבושל מיצרני וספקי מזון, חדרי אוכל, בסיסי צה”ל, אולמות אירועים חברות קייטרינג,בתי מלון, מאפיות ומשקים חקלאיים ומובילה אותם למקומות כגון בתי תמחוי, מעונות יום לקשישים, מקלטים למחוסרי דיור, מועדוניות נוער ועוד. אנשי העמותה אוספים מדי יום עודפי מזון רבים שיועדו לזריקה, ומעבירים אותם בכלי אחסון מותאמים ששומרים על טריות המזון, לכ-290 עמותות וארגונים ברחבי הארץ שמסייעים לנצרכים. מדי שנה נאספות כ-700 אלף ארוחות חמות על ידי מתנדבי הארגון. מסיבות שונות חקלאים בוחרים לעתים שלא לקטוף את היבול. במקום שהתנובה תירקב בשדה או תושמד על ידי החקלאים, הקימה העמותה את “פרויקט לקט”, המבוסס על קבוצות של מתנדבים וקוטפים מקצועיים שאוספים את הפירות והירקות מהשדות כדי להעבירם לנזקקים.

אודי שניצר, רכז הנוער במועצה אמר השבוע: “זו השנה השנייה בה מתקיים הפרוייקט במועצה ואנו המועצה האזורית הראשונה שביצעה את הפרויקט. מועצת הנוער לקחה על עצמה להמשיך את המיזם והמסורת הנהדרת הזו, ולהרחיב את מספר היישובים המשתתפים ובני הנוער בשנים הבאות. אנחנו מברכים על היוזמה ועל הביצוע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter