באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: סדנת החייאה לפעוטות בהושעיה

עמק יזרעאל: סדנת החייאה לפעוטות בהושעיה

כ- 25 משתתפים הגיעו לסדנא להחייאה לפעוטות אשר קיים המרכז הרפואי פוריה בישוב הושעיה שבמועצה האזורית עמק יזרעאל. האמהות ברכו על ההזדמנות לקבל כלים חשובים להצלת חיי ילדיהם. 

כ 25 אמהות, אבות ואף מספר סבתות הגיעו לסדנא  להחייאה לפעוטות אותה ארגנו במרכז הרפואי על שם ברוך פדה פוריה בשיתוף פעולה עם ועד הישוב הושעיה והמועצה האזורית עמק יזרעאל. הסדנא התקיימה במסגרת פעילות שוטפת של המרכז הרפואי פדה פוריה בישובי האזור לחיזוק הקשר הישיר והחיבור עם הקהילה.

הושעיה
הסדנא להחייאת הפעוטות. צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה פוריה.

את הסדנא העבירו גלית דוד אחות אחראית במחלקת ילדים ותמי אזולאי אחות בכירה במחלקה, שתיהן מדריכות החייאות מוסמכות לפעוטות.  גלית הסבירה, ” כיום ההבנה היא שהחייאת פעוטות היא ידע שחשוב שיהיה לכל הורה.  באמצעות לימוד ותרגול כמה כללים פשוטים, ניתן להציל חיים. ההורים מקבלים  כלים וידע להתמודדות טובה יותר – במיוחד הורים טריים, ובמיוחד במצבי חירום הדורשים התערבות מיידית” . במשך כשעתיים העבירו גלית ותמי הדרכה וכללים בדגש על מניעת מצבים מסוכנים ובהמשך אף תרגלו עם המשתתפים בעזרת בובות החייאה את הפעולות אותן יש לעשות במקרה של חנק.

טובה שוהם, אמרה בתום הסדנה, “אני כאן כסבתא, הילדים שלי כבר גדלו ויש לי נכדים שאני מטפלת בהם לפעמים, לכן חשוב לי לדעת את הכללים ומה ניתן לעשות במצב חירום וחשוב לרענן את המידע הזה מפעם לפעם”

ענבל אמא לחמישה שהצעירים מבינהם הם תאומים בני שבעה חודשים ציינה, “זה משהו שרציתי לעשות מאז שהבת הגדולה שלי נולדה, לכן כשפרסמו שמתקיימת סדנת החייאה בישוב החלטתי שאני באה. חשוב לי לדעת מה אני צריכה לעשות במצב של מצוקה או סיכון לילד”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter