באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: נוער הושעיה הם חתני פרס העמק

עמק יזרעאל: נוער הושעיה הם חתני פרס העמק

בני הנוער בישוב הושעיה קבלו השבוע את פרס העמק על שם גדעון צימבל שנפל במלחמת יום הכיפורים וזאת בשל פעילות התנדבותית ענפה. חבר ועדת הפרס, יוסי עמיר ” המתנדבים ממשיכים את מסורת אנשי השומר”

פרס העמק לשנת תשע”ד הוענק לנוער הושעיה על התנדבות ענפה בתחומים רבים.  פרס העמק ניתן זו השנה השלושים ושמונה, על שמו של גדעון צימבל בן תל עדשים, איש העמק וסגן יו”ר המועצה האזורית, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים בעודו לוחם כסגן מפקד חטיבת הטנקים שבלמה את גלישת הסורים אל הכנרת. השנה, מלאו 40 שנה לנפילתו.

פרס העמק
ראש המועצה, אייל בצר עם בני נוער מהושעיה. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

ועדת פרס העמק בה חברים ראש המועצה אייל בצר, יוסי עמיר, ישראל פרדקין, חנה פרידמן, ארזה גלס – בתו של צימבל, רחל שחורי ופליקס דה-פז, החליטה להעניק את הפרס לנוער הושעיה על פעילותם הברוכה במפעלי התנדבות רבים, ביניהם: טיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים הנמצאים במסגרות טיפוליות ביישוב במשך שנים רבות, במפעל הזנה לקשישים ונזקקים, אימוץ מרכז קליטה בית אלפא לעולים יוצאי אתיופיה, אירוח ילדי קו לחיים, וב”גרעין אורי”.

יוסי עמיר, חבר ועדת הפרס, ברך את הזוכים ואמר בטקס: “בקצה העמק שוכן ישוב לתפארת הושעיה. ועדת פרס העמק הוקירה לפני מספר שנים את היישוב והעניקה לו את הפרס על פעילות התנדבותית מבורכת של עזרה ותמיכה לאנשים זקוקים במפעל של הכנה והבאת מזון עד לפתח הבית. והנה בחלוף מספר שנים באים בני הושעיה וממשיכים את מסורת הוריהם וברוח של חסד ונתינה הם מתנדבים במפעלים מגוונים המסייעים לנוער ברחבי העמק. אכן גם כאן וגם בהושעיה מתקיים הפסוק – “דור לדור יביע אומר”.

נציגי בני הנוער של הושעיה, נשאו דברים במהלך הערב והודו על הבחירה: “אנו גאים לעמוד על במה זו, ההתנדבות היא עבורנו חלק מהחיים והתהליך שעברנו כקבוצה וכפרטים, הם הפרס האמיתי – לדעת לשים את עצמנו בצד ואת הנתינה במרכז”.

טקס הענקת פרס העמק התקיים גם השנה בשילוב ערב ההוקרה למתנדבי העמק. במועצה פועלים יותר מ-3000 מתנדבים ב- 70 מסגרות שונות, אותן מרכזת מחלקת המתנדבים של המועצה. ערב ההוקרה הוקדש לאמירת תודה למתנדבים בשם כל תושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. ראש המועצה האזורית אייל בצר ברך את המתנדבים ואת זוכי פרס העמק והתייחס למלאת 40 שנה לנפילתו של צימבל ז”ל: “התכנסנו בתל-עדשים כדי לציין את מלאת 90 שנה למושב ומאה שנים להתיישבותם של אנשי “השומר” באדמות תל-עדש. במושב זה גדל ובגר גדעון צימבל זכרו לברכה. מכאן יצא לפני 40 שנה למלחמת יום הכיפורים שממנה לא שב. גדעון צימבל שילב את החקלאות בעשייה למען הציבור ובכך הביא לידי ביטוי את הערכים שאליהם אנו שואפים. הערכים שאתם – המתנדבים – פועלים לאורם וממשיכים את מסורת חלוצי “השומר”, אנשי ההתיישבות הותיקה והחדשה ורוח העמק שבעיקרה מבטאת את אהבת המקום והאדם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter