באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: נבחרת הניווט זכתה במקום ה-12

עמק יזרעאל: נבחרת הניווט זכתה במקום ה-12

נבחרת הניווט של “העמק המערבי” חזרה מפורטוגל לאחר שסיימה את התחרות במקום ה- 12 מתוך 18 קבוצות מבתי ספר בכל רחבי העולם. מאמן הנבחרת, אביחי ביאר “החבר’ה עשו את המקסימום הם הראו רמה גבוהה מאוד יחסית לבתי ספר אחרים ואפילו למעלה מכך”

 בית הספר “העמק המערבי” שיגר לאליפות הניווט לבתי הספר חמישה נציגים מכיתה י’: בני פנייקוב מאחוזת ברק, יגאל ויינר מדברת, כרמל סט, עדי עמר ועדי זמיר משמשית. באליפות העולם לבתי הספר, הגיעו חברי המשלחת של עמק יזרעאל, למקום ה- 12 מתוך 18 בתי ספר מכל העולם, שהתחרו זה מול זה. בני פנייקוב, חבר

תחרות בתנאים קשים
נבחרת הניווט של העמק המערבי. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

הנבחרת, סיפר על החוויה: “היה מאוד כיף, ועם זאת, המסלולים היו קשים מאוד פיזית וניווטית. עבורנו זה היה אתגר ונהנינו ממנו מאוד”, מודה פנייקוב. “קיווינו להכנס לעשיריה הראשונה, אבל בסוף זה לא יצא, בכל מקרה, המיקום לא משנה, חשובה החוויה הגדולה שהייתה לכולנו”.

 ברי הנבחרת שהו בפורטוגל 7 ימים, במהלכם נערכו  2 ניווטים תחרותיים ועוד ניווט שונה – ניווט חברתי. אביחי ביאר, מאמן הנבחרת, מספר: “כל המשתתפים חולקו לזוגות. כל אחד קיבל בן זוג ממדינה אחרת והיה צריך לנווט איתו את כל המסלול, גם כשיש הבדלי שפות וצריך לתקשר כדי לפעול בשיתוף פעולה. גם המאמנים קיבלו משימה זהה וכולנו חווינו את אותה חוויה מיוחדת. חבר הנבחרת שלנו, עדי עמר, קיבל בת זוג סינית שלא ידעה מילה באנגלית. היו קשיים לתקשר, אבל עם המפה ביד ותנועות ידיים, הם הצליחו לסיים ולהסתדר. בסופו של דבר, מדובר בחוויה מאוד מיוחדת ומרגשת”, מודה ביאר.

 התחרות, שנערכה באזור סאן אנטוניו שבפורטוגל, נערכה בתנאים לא פשוטים מבחינת הנווטים. ביאר: “היה חם מאוד והטופוגרפיה הייתה לא פשוטה. זה שטח לא קל”, מספר ביאר. “אורך הניווט היה 6.5 קילומטרים וזה כלל גם כ 400 מטרים של טיפוס בעליות וירידות”. למרות התנאים, הן חברי הנבחרת והן המאמן, מרוצים מהתוצאה הסופית. ביאר: “החבר’ה עשו את המקסימום הם הראו רמה גבוהה מאוד יחסית לבתי ספר אחרים ואפילו למעלה מכך”.

ביאר “חברי הנבחרת מתאמנים כבר מכיתה ז’ בניווט, עבור רובם, אלו הצעדים הראשונים בנבחרת. גיא ויינר, אחד מחברי הנבחרת, נמנה כבר על סגל נבחרת ישראל ולהערכתו של ביאר, גם כרמל סט ובני פנייקוב עתידים בקרוב להצטרף לסגל נבחרת ישראל הודות לכישוריהם והישגיהם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter