באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מתגברים את יחידת הכיבוי

עמק יזרעאל: מתגברים את יחידת הכיבוי

כח הכיבוי וההצלה של המועצה האזורית עמק יזרעאל יתוגבר בקרוב ויזכה לשדרוג בהכשרה ובציוד. מנהל מחלקת הבטחון ” יחידת הכיבוי שלנו מגיעה לכל הארועים במרחב וגם בערים השכנות”. 

ציוד הצלה
יחידת הכיבוי בתרגיל. צילום: המועצה האזורית עמק יזרעאל

בפגישה שנערכה לאחרונה בין ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר לבין נציב הכבאות רב טפסר שחר אילון סוכם על הגדלת מספר המתנדבים, אספקת ציוד ורכבי כיבוי והכשרה מקצועית של המתנדבים על ידי שירותי הכיבוי וההצלה. במהלך הפגישה, הוצגה לאיילון יחידת הכיבוי של המועצה האזורית, המורכבת כולה ממתנדבים מהיישובים השונים ופעילותה בשטח בכיבוי שריפות בשנה האחרונה. רב טפסר איילון, שמע מהנוכחים על שתי שריפות גדולות שפרצו ביישובים בעמק באותו השבוע. האחת בקיבוץ גניגר והשניה במושב כפר יהושע, שריפות בהן פעלה יחידת הכיבוי לצד כוחות הכיבוי מהערים הסמוכות.

מנהל מחלקת הבטחון במועצה האזורית, משה אלקנה, סיפר על חשיבותה של היחידה האזורית: “יחידת הכיבוי שלנו מגיעה לכל הארועים במרחב וגם בערים השכנות, במהירות רבה. יש חשיבות גדולה להגעה המוקדמת מפני שהשריפות אז קטנות וניתן להתגבר עליהן במהירות. בנוסף, ליחידה שלנו יש יכולות מתקדמות של חילוץ ובכך אנו מחזקים את מערך החירום וההצלה האזורי”.

בסיכומה של הפגישה הוחלט כי כוח המתנדבים יתוגבר, יסופקו ציוד ורכבי כיבוי מתאימים וכן תתקיים הכשרה מקצועית למתנדבים על ידי שירותי הכבאות וההצלה, במטרה לשפר את המוכנות להתמודדות עם שריפות במרחב המועצה האזורית עמק יזרעאל והמועצות האזוריות בכלל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter