באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: משדרגים את מערך דיגום המים

עמק יזרעאל: משדרגים את מערך דיגום המים

החל מתחילת החודש שודרג מערך דיגום המים ביישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל. מנכ”ל חברת יובלי העמק: ” למרות שאיננו ספקי המים למרבית היישובים, הננו רואים בדיגום המים שלב קריטי בכל הליך הבקרה על איכויות המים” בעקבות תקנות חדשות ומחמירות שפרסם משרד הבריאות הנוגעות למי שתייה, חובת דיגום מים במערכות ציבוריות, חובת שקיפות ודיווח לציבור על איכות המים וכן חובת הדרכה והכשרת כל העוסקים במערכות מי שתיה, חברת המים והביוב של המועצה האזורית עמק יזרעאל, יובלי העמק, החלה מינואר 2014, לדגום את מי השתייה במערכות המים הציבוריות ברחבי המועצה. הדיגום מתבצע על פי תכנית שהופקה על ידי משרד הבריאות ולצורך כך נרכש  ציוד דיגום מתקדם הכולל ערכות למדידת כלור נותר ועכירות, תא קירור חשמלי להובלת הבדיקות למעבדה, והעסקת דוגם מוסמך על ידי משרד הבריאות, כל זאת בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק ובנוהלי משרד הבריאות.

יובלי העמק
דגימת מים בעמק. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

לצד עבודת הדיגום, בחברת יובלי העמק ערכו לאחרונה יום עיון לכלל היישובים המהווים ספק מים עצמאי וזאת על מנת שיכירו וילמדו את דרישות החוק החדשות והמחמירות. בימים אלה עתיד גם להפתח קורס הסמכה של משרד הבריאות למפעילי מערכות מי שתייה בשיתוף המפע”ם , כפי שדורשות התקנות החדשות, הקורס מיועד לכל מי שעוסק בתחום מי השתייה.
מנכ”ל חברת יובלי העמק, צחי ורמוס אמר השבוע:  “בשבועות האחרונים נערכנו לביצוע הדיגום.  למרות שאיננו ספקי המים למרבית היישובים, הננו רואים בדיגום המים שלב קריטי בכל הליך הבקרה על איכויות המים המסופקים ואנו מבצעים את דיגום מי השתייה ביישובים.  במהלך שנה זו, נפעל יחד עם נציגי היישובים להסדרת מיקום נקודות דיגום ובהתקנת ברזי דיגום תקניים בכדי להבטיח ייצוג טוב ככל הניתן של איכויות המים המסופקים לצרכנים “. ורמוס הוסיף ותאר את ההערכות של חברת יובלי העמק: “קורס ההכשרה המקצועי שיצרנו לכל העוסקים במי שתייה במועצה, נועד להכשיר לשפר ככל הניתן את ההבנה המקצועית, בהיבט של איכות מים, של כל העוסקים בתחום זה ומאידך לאפשר נגישות מקסימלית לעושים במלאכה.  מתוך הבנת הצורך לקיומו של קורס ההכשרה וההסמכה המקצועי באזור הצפון, פעלנו וקיבלנו אישור משרד הבריאות לקיום הקורס באולם המועצה.  טובי המרצים ילמדו בקורס ויתנו כלים להבנה מקצועית משמעותית של כל העוסקים במלאכה וזאת בהיבט של איכות מי השתייה, אספקת המים והבקרה על איכותם.  בסיומו של קורס, יעברו כולם בחינת הסמכה של רשות הבריאות.אנו רואים חשיבות עליונה בבקרת איכויות מי הברז וזאת בשל רגישות הנושא ולמען הבטחת בריאות הכלל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter