באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: משדרגים את היישובים הוותיקים

עמק יזרעאל: משדרגים את היישובים הוותיקים

4.2 מיליוני שקלים מושקעים בשיקום התשתיות הותיקות בתל עדשים ובשריד לאחר שבשנים הקודמות הושקעו סכומים דומים בשיקום תשתיות בכפר ברוך ובגבת. בצר: “שיקום תשתיות ביישובים הוותיקים הוא הכרחי”.

בשורה למושב תל עדשים ולקיבוץ שריד: בקרוב יוכלו התושבים להנות ממדרכות וכבישים משודרגים. הטרקטורים והקבלנים כבר עובדים בשטח ובשבוע שעבר, נערך ביישובים סיור של נציגי החטיבה להתיישבות שבאו לראות מקרוב את השינויים הצפויים להתחולל בשטח עם השלמת הפרויקט, לסיור התלוו ראש המועצה אייל בצר וסגנו, עידו דורי וכן מזכירי היישובים.

תל עדשים
אייל בצר בסיור בשטח. צילום: מירי שטיינברג

כספי השדרוג התקבלו ממשרד החקלאות אשר אישר את הבקשה שהגישה המועצה האזורית, ואליהם מתווספים עוד כ- 30% מימון שהעמידו היישובים והמועצה לטובת הסדרת תשתיות היישוב. בעבר, אישר משרד החקלאות תקציבים דומים לקיבוץ גבת ולמושב כפר ברוך ובאמצעות התקציבים הללו השתנו פני היישובים – נסללו כבישים ומעגלי תנועה, הוסדרו מדרכות ונערך פיתוח ביישוב.

לפני מספר חודשים היה חשש שהתקציב יקוצץ ולמרות שהיישובים כבר נכנסו לשלב התכנון והשלימו אותו, והעבודות בפועל עמדו בסימן שאלה. עם זאת, בשבועות האחרונים העבודה בשטח כבר החלה ובמועצה מברכים על כך. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר אמר השבוע: “אנו מודים למשרד החקלאות והחטיבה להתיישבות על ההבנה כי ביישובים ותיקים שיקום תשתיות הוא הכרחי. אנו מצפים לשדרג בשנים הקרובות גם יישובים נוספים”. במועצה הוסיפו ואמרו השבוע כי טיפול בתשתיות ותיקות משנה את פני היישובים בעמק ומצטרף להשקעות הנרחבות שביצעה המועצה ביישובים ובהרחבות במהלך השנים האחרונות במסגרת תכנית החומש.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter