באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מלגות לחקלאים

עמק יזרעאל: מלגות לחקלאים

מרכז חקלאי העמק העניק מלגות בסך 15,000 שקלים לסטודנטים לתארים מתקדמים בחקלאות, תושבי העמק. אייל בצר: “חשוב לנו לשמר ולפתח את החקלאות שלנו בעמק, ולטפח דור המשך”

בפעם העשירית התקיים השבוע טקס חלוקת מלגות לסטודנטים לתארים מתקדמים בחקלאות במרכז חקלאי העמק, במעמד ראשי המועצות –עמק יזרעאל, גליל תחתון, ומגידו. טקס חלוקת המלגות נערך במסגרת יום עיון בנושא חקלאות ברת קיימא, שעסק במגמות עתידיות בחקלאות בעולם, לצד הרצאה בנושא חדשנות בחקלאות מדייקת שהעביר שי מיטל, מנכ”ל חברת אגם חקלאות מתקדמת הרי מגידו.

מרכז חקלאי העמק
מעניקים את הפרס. צילום: דוברות עמק יזרעאל.

משה בן שחר, מנכ”ל מרכז חקלאי העמק פתח את יום העיון ואמר: “מטרת המלגות היא לעודד את בני העמק הלומדים לתארים מתקדמים בחקלאות. נעשה מאמץ בשנים הבאות להגדיל את מספר מקבלי המלגות”. ד”ר זלמן הנקין, מנהל מרכז המחקר בנווה יער, אמר כי הקשר ההדוק עם החקלאים והחינוך לחקלאות חשוב מאוד במרכז המחקר ובמרכז חקלאי העמק וייעשו מאמצים נוספים לחזק את הנושא. את המלגות, קיבלו 3 סטודנטים מצטיינים לתארים מתקדמים: דוד אורבך משדה אילן , המבצע עבודת מחקר בהפחתת נזקי פטריות בזיתים, זוהר בן שמחון מרמת השופט המבצע מחקר ללימוד המרכיבים הגנטיים והמולקולאריים שמעורבים ביצירת הצבע בפרי הרימון, ועידו עוז מתמרת, החוקר אפיון גנטי של מוטציה ייחודית במלון .

מנכ”ל מרכז חקלאי העמק, משה בן שחר (טושקו), אמר השבוע: “מחקריהם של הסטודנטים המצטיינים תורמים לא רק לחקלאות שלנו אלא גם לאיכות הסביבה וחשוב לנו לעודד את המחקרים הללו”. בטקס השתתפו תלמידי שכבת י”א ממגמת מדעים מבית הספר “עמקים תבור” במזרע. במרכז חקלאי העמק ציינו השבוע כי נוכחות התלמידים תרמה להצלחת הטקס ולדיונים שהתקיימו במסגרת יום העיון.

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, המשמש גם כיו”ר מרכז חקלאי העמק אמר: “חשוב לנו לשמר ולפתח את החקלאות שלנו בעמק, ולטפח דור המשך, התלמידים שיושבים כאן, הם העתיד שלנו ותפקידנו להעניק להם כלים ואפשרויות שיוכלו לבחור בחקלאות כעיסוק עתידי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter