באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

עמק יזרעאל: מובילים בגיוס

עמק יזרעאל: מובילים בגיוס

שיעור הגיוס לשירות משמעותי בצה”ל בקרב בני הנוער של המועצה האזורית עמק יזרעאל – מהמובילים בארץ כך עולה מנתוני צה”ל שהוצגו בשבוע שעבר להנהלת המועצה ולמנהלי בתי הספר התיכוניים – עמקים תבור במזרע, העמק המערבי ביפעת וחקלאי ויצו נהלל.

בשבוע שעבר, הציגו נציגי צה”ל לראש המועצה אייל בצר, להנהלת המועצה ולמנהלי בתי הספר התיכוניים את פירוט נתוני הגיוס של בני הנוער מיישובי המועצה. הנתונים התייחסו לנתוני הגיוס של ילידי שנת 1995. מהנתונים המרשימים עולה כי שיעור הגיוס בקרב הבנים במועצה האזורית עמק יזרעאל עומד על 91.6%, כאשר הממוצע הארצי לילידי שנתון 95 עומד רק על 74.9%. הודגש  כי אחוז גיוס הבנים בעמק יזרעאל נימצא במגמת עלייה מתמדת.

נתוני גיוס
בני הנוער של עמק יזרעאל בהכנה לצה”ל. צילום: דוברות עמק יזרעאל.

בקרב הבנות שיעור הגיוס עומד על 84.1% והוא גבוה מאוד מהממוצע הארצי, העומד על 58.9% בלבד. גם בקרב הבנות ניכרת מגמת עלייה משמעותית. נתון מרשים נוסף הוא שיעור ההתנדבות לגיוס משמעותי וללחימה, ממנו עולה כי מבין הבנים שהתגייסו ב – 2014, 78.9% התגייסו ליחידות לוחמות. זאת כאשר הממוצע הארצי עמד על 63.6% בלבד. גם אחוז הקצינים מקרב הבנים עולה על הממוצע הארצי: בעוד הממוצע הארצי עומד על 7.6%,  הרי הממוצע המועצתי עומד על 11.1%, גבוה מהממוצע הארצי.

בקרב הבנות שיעור הגיוס עומד על 84.1%, גבוה כמעט פי שניים מהממוצע הארצי העומד על 58.9%. גם שיעור הגיוס לתפקידי לוחמה מובילים ולקצונה ייעודית עמד בשנת 2014 על74.4%, והוא גבוה מהממוצע הארצי העומד על72.9%. נתון מעניין נוסף הוא מספר הבנות הקצינות במחזור גיוס 2014 שעמד על 15.2%, לעומת הנתון הארצי העומד על 7.4% בלבד. מהנתונים ניכר כי הגיוס לשירות משמעותי בכל בתי הספר התיכוניים של המועצה, הן בקרב הבנים והן בקרב הבנות נמצא במגמת עלייה וכולם עומדים על שיעורי גיוס שנעים בין 91.3% ועד 100%. אחד הנתונים הבולטים היה שיעורי היציאה לקצונה של בנות בבית הספר עמקים תבור במזרע– כ- 22.5%, פי שלוש מהממוצע הארצי העומד על 7.3%.

נציגי צה”ל שהציגו את הנתונים אמרו: “מועצה אזורית עמק יזרעאל הינה רשות מובילה בתחום הגיוס לצה”ל בכלל ובתוך כך, גיוס איכותי למערכים שונים בצה”ל בפרט. הרשות לקחה את נושא הגיוס ובתוכו שירות משמעותי צעד אחד קדימה והובילה מהלך של הקמת מנהלת רשותית בנושא שירות משמעותי, אשר שותפים לה כלל גורמי ההכנה לשירות משמעותי בתוך הרשות ומחוצה לה. הנתונים של בני הנוער בעמק יזרעאל טובים משמעותית, לא רק ברמה הארצית אלא גם בהשוואה למועצות אזוריות אחרות בארץ. בני הנוער במועצה מובילים בכל הפרמטרים החל מגיוס, דרך גיוס ללחימה וכלה בסיום שירות מלא. התלמידים בבתי הספר של המועצה עוברים סדנאות הכנה לצבא ומגיעים מוכנים לגיוס.”

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, התייחס אף הוא לנתונים ואמר: ” המפגש השנתי והנתונים המשמחים מראים לנו מדי שנה שיש לנו נוער מצויין. אנו מודים להורים, למערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית ולמסגרות הנוער, שדואגים לבני הנוער שלנו. אנו רואים בנתוני הגיוס הללו ובאחוזי השירות המשמעותי והקצונה, מימוש של ערכי התרומה לחברה, כל אלו בנוסף להתנדבות בשנת שירות שמאות מבני העמק עושים מדי שנה בעשרות רבות של מסגרות ברחבי הארץ. תפקידנו הוא להמשיך ולהשתפר, לא מדובר בנתוני גיוס ללחימה אלא גיוס לתרומה משמעותית לחברה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter